porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Skąd się wzięły bujane fotele?
Skąd się wzięły bujane fotele? Bujanie uspokaja odwołując się do zakodowanych w podświadomości przeżyć prenatalnych, ...
Jakie kolory ścian pasują do sypialni?

Malowanie ścian. Jaki kolor ścian wybrać do sypialni? GALERIA ZDJĘĆ

  • ZOBACZ ZDJĘCIA
 Malowanie ścian. Jaki kolor ścian wybrać do sypialni? GALERIA ZDJĘĆ
fot.: Krzysztof Zasuwik
Sypialnia jest wyjątkowym miejscem w każdym domu. W tym pokoju spędzamy naprawdę dużo czasu. Od tego na jaki kolor pomalujemy ściany w sypialni zależy nie tylko wygląd naszego domu, ale również samopoczucie, jakość snu i wypoczynku. Na jaki kolor pomalować sypialnię?

Jak pomalować ściany w sypialni?

Wybór koloru ścian w sypialni jest o tyle ważny, że znacząco wpływa na jakość naszego wypoczynku, a nieodpowiednio pomalowana sypialnia potrafi dosłownie spędzać sen z powiek jej właściciela. Oczywiście ostateczny wybór koloru ścian zależy jedynie od osobowości i fantazji właściciela, a jednak to właśnie sypialnia jest miejscem, w którym użyte barwy powinny być jak najbardziej stonowane. Nie oznacza to wcale, że sypialnia w kolorze czerwonym czy żółtym jest zabroniona, gdyż większość zależy od odcienia, nie rodzaju koloru. Ściany w sypialni jest jednak lepiej pozostawić bez eksperymentalnych pomysłów i wypróbować sprawdzone barwy, które odpowiednio zestawione potrafią stworzyć naprawdę ciekawie zaaranżowane pomieszczenie.

Kolorami, które zawsze sprawdzą się w sypialnianych warunkach są wszelkie zgaszone barwy, pastelowe odcienie, kolory neutralne: biele, beże, jasne brązy. Jeśli dysponujemy słabo oświetloną sypialnią, najlepiej jest wybierać kolory w ciepłych odcieniach, tak by ożywić wnętrze. Jeśli zaś nie mamy poblemu z dostępem do słonecznego światła, zimne kolory na pewno nie będą błędem. Warto pamiętać również o tym, że jeśli sypialnia jest mała, najlepiej wyglądać będzie w jasnych barwach, które optycznie powiększają pomieszczenie.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Malowanie ścian bez fachowców. Jak przygotować ścianę do malowania? Malowanie ścian bez fachowców. Jak przygotować ścianę do malowania?

Niektóre prace remontowe wymagają zatrudnienia fachowców. Gruntowanie i malowanie ścian jest o tyle łatwe, że wystarczy znaleźć na nie czas i prawidłowo przygotować ściany pod farbę. Oto 4 ważne...

REMONT. Jak przygotować ścianę przed malowaniem? Malowanie ściany nowej i już pomalowanej.

Odpowiednio pomalowana ściana może się dobrze prezentować nawet przez kilkanaście, kilkadziesiąt lat. Zobacz, jak przygotować do malowania ścianę wcześniej niemalowaną oraz ścianę do przemalowania.

Jak prawidłowo malować ściany? Jakich błędów unikać podczas malowania?

Malowanie ścian nie jest trudne i bez problemu sam pomalujesz dom bez pomocy "specjalistów" i ekip budowlanych. Zobacz, w jaki sposób należy malować ściany i jakich błędów unikać podczas malowania.

Aktualizacja: 24.07.2012 11:36
Autor: Pamela Naweje
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Adolf Eichmann. Życie i śmierć nazisty

Adolf Eichmann, sprawca jednej z największych zbrodni przeciwko ludzkości, główny ...

W Mowimyjak.pl radzimy jak urządzić mieszkanie. Wnętrza jak łączyć kolory? Aranżacje wnętrz i projekty wnętrz. Pokazujemy galerie, jak urządzić wnętrza. Fajne zdjęcia i materiały wideo wnętrz. Pomysły i inspiracje na projektowanie. Jak łączyć kolory we wnętrzach. Jakie wybrać kolory ścian, farby do wnętrz? Wnętrza jak urządzić? Aranżacja wnętrza dla każdego. Jak łączyć ze sobą kolory, żeby do siebie pasowały? Jak łączyć kolory, który kolor pasuje do jakiego? Nowoczesna aranżacja wnętrz. Doskonałe meble, kominki, łazienki. Projekty kuchni i pomysły na kuchnie oraz dodatki i akcesoria dekoracyjne. Znajdziesz tu zdjęcia wnętrz, porady, inspiracje jak urządzić mieszkanie, pomysły na aranżacje i wyposażenie wnętrz. Jak łączyć kolory ścian. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.