porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jakie naklejki można kupić do dekoracji pokoju dziecka?
Jakie naklejki można kupić do dekoracji pokoju dziecka? Naklejki są sposobem na błyskawiczną metamorfozę wnętrza. Są idealne do ...
Telewizor na ścianie - odbiornik tv nie musi już mieć specjalnej szafki!

Na jakiej wysokości POWIESIĆ TELEWIZOR I JAK UKRYĆ KABLE TELEWIZORA?

Na jakiej wysokości POWIESIĆ TELEWIZOR I JAK UKRYĆ KABLE TELEWIZORA?
Telewizor musi wisieć tak, by obraz na ekranie można było oglądać bez zadzierania głowy. fot.: Marcin Czechowicz
Coraz częściej w naszych domach mamy do dyspozycji nie jeden, ale kilka telewizorów. Nie bez znaczenia jest fakt, jaki odbiornik wybieramy do jakiego pomieszczenia i gdzie go umiejscawiamy. Oto kilka podpowiedzi. Zobacz, jak krok po kroku powiesić telewizor na ścianie. 

Telewizor w salonie powinien stać lub wisieć tak, by środek ekranu znajdował się na wysokości oczu oglądającego. Dlatego trzeba wziąć pod uwagę wielkość telewizora, wysokość kanapy i wzrost domowników. Średnio przyjmuje się, że telewizor powinien znajdować się około 110 cm nad podłogą. Ważne, by nie zadzierać głowy, bo zmniejsza to komfort oglądania i prowadzi do bólu karku. Pod uwagę należy też wziąć kąt widzenia. Starsze modele telewizorów wymagały siedzenia prawie naprzeciwko ekranu. Obecne są takie, które zapewniają komfort oglądania - kąt widzenia wynosi nawet 178 stopni. Tak duży kąt widzenia pozwala na relaks przy telewizorze w większym gronie.

Wieszając telewizor w sypialni (najczęściej na specjalnych uchwytach) trzeba wziąć pod uwagę, że programy ogląda się leżąc. Najlepiej, gdy odbiornik znajduje się po tej stronie łóżka, gdzie mamy nogi, na wysokości około 180 cm. Dobrym rozwiązaniem jest możliwość ustawiania ekranu pod wybranym kątem – może być wtedy nachylony w naszym kierunku.

Istnieje ponadto zasada, że odległość oglądającego od telewizora powinna wynosić trzykrotność przekątnej odbiornika, czego trudno przestrzegać, bo telewizory mają coraz więcej cali, a metrów w mieszkaniach nie przybywa.  

Czytaj też: Jak zorganizować pokój telewizyjny? GDZIE powiesić TELEWIZOR? 
Jak powiesić TELEWIZOR NA ŚCIANIE? Jak ukryć kable od wiszącego telewizora?MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 16.07.2012 22:26
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Michał Witkowski - kim jest? Co osiągnął?
Michał Witkowski - kim jest? Co osiągnął?

W ostatnim miesiącu znów głośno zrobiło się o pisarzu i ...

W Mowimyjak.pl radzimy jak urządzić mieszkanie. Wnętrza jak łączyć kolory? Aranżacje wnętrz i projekty wnętrz. Pokazujemy galerie, jak urządzić wnętrza. Fajne zdjęcia i materiały wideo wnętrz. Pomysły i inspiracje na projektowanie. Jak łączyć kolory we wnętrzach. Jakie wybrać kolory ścian, farby do wnętrz? Wnętrza jak urządzić? Aranżacja wnętrza dla każdego. Jak łączyć ze sobą kolory, żeby do siebie pasowały? Jak łączyć kolory, który kolor pasuje do jakiego? Nowoczesna aranżacja wnętrz. Doskonałe meble, kominki, łazienki. Projekty kuchni i pomysły na kuchnie oraz dodatki i akcesoria dekoracyjne. Znajdziesz tu zdjęcia wnętrz, porady, inspiracje jak urządzić mieszkanie, pomysły na aranżacje i wyposażenie wnętrz. Jak łączyć kolory ścian. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.