porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Drewno na ścianie w nowej odsłonie GALERIA
Drewno na ścianie w nowej odsłonie GALERIA Dawniej, jeśli chodziło o drewniane wykończenie ścian, królowała tradycyjna boazeria ...

Nietypowe wykończenia ścian PROPOZYCJE

Nietypowe wykończenia ścian PROPOZYCJE

Nietypowe wykończenia ścian PROPOZYCJE

fot.: thinkstockphotos.com
Malowanie, tapetowanie to standard. Warto wyjść poza utarte szlaki. W każdym mieszkaniu znajdzie się przynajmniej jedna płaszczyzna, na której można zastosować nowatorskie materiały wykończeniowe oraz wypróbować oryginalne pomysły.

Możliwości (w różnych przedziałach cenowych) jest tak wiele, że nie sposób wymienić wszystkich. Na topie są efekty trójwymiarowe, gra fakturą i światłocieniem.

Kamień trzyma się mocno, aczkolwiek coraz częściej występuje w wygodnej wersji „light", czyli lekkiej, jako tzw. elastyczny. Są to płyty o grubości 1–2 mm wyposażone od razu w podkład, łatwe do układania. Gładkie tafle polerowanego kamienia łączy się też chętnie z kamieniem żłobionym, o wyraźnej fakturze, przypominającej np. korę drzew. Równie popularna jak kamień jest cegła.

Kolejny, wyrazisty trend to wykorzystanie materiałów o pochodzeniu budowlanym. Pogardzane przez niektórych i wstydliwie chowane półprodukty stają się obecnie nowym standardem estetycznym. Na fali rosnącej świadomości ekologicznej, materiał wtórnie przetworzony nie tylko wyszedł z cienia, ale wręcz stał się nowym luksusem. Beton dawno już zadomowił się we wnętrzach i cały czas jest w modzie. Obecnie największą popularnością cieszy się samozagęszczalny, zwany też architektonicznym, który może przybierać niemal dowolne formy. Odlewa się z niego duże płyty, a także płytki ścienne w wersji szarej (kolor– klasyczny beton) oraz czarnej, białej i kolorowej (beton barwiony w masie).

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Drewno na ścianie w nowej odsłonie GALERIA Drewno na ścianie w nowej odsłonie GALERIA

Dawniej, jeśli chodziło o drewniane wykończenie ścian, królowała tradycyjna boazeria w postaci pionowo układanych listewek lub desek.

Panele gipsowe i betonowe na ścianie

Zamiast typowych rozwiązań - malowania i tapetowania - można wykończyć ściany w awangardowy sposób.

REMONT w weekend? Jak zrobić szybką METAMORFOZĘ WNĘTRZA? Zmiana wystroju wnętrz REMONT w weekend? Jak zrobić szybką METAMORFOZĘ WNĘTRZA? Zmiana wystroju wnętrz

Jeśli zastanawiasz się, jak tanio odmienić wystrój wnętrz, świetnie trafiłeś. Przedstawiamy 10 pomysłów na szybką metamorfozę domu lub mieszkania, która wniesie w twoje wnętrza odrobinę świeżości.

Aktualizacja: 23.05.2015 11:40
Autor: Irena Konecka
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Ulrich Merkel: kim jest były mąż kanclerz Angeli Markel?

Ulrich Merkel - jego nazwisko zna prawie każdy. Wszystko dzięki byłej ...

W Mowimyjak.pl radzimy jak urządzić mieszkanie. Wnętrza jak łączyć kolory? Aranżacje wnętrz i projekty wnętrz. Pokazujemy galerie, jak urządzić wnętrza. Fajne zdjęcia i materiały wideo wnętrz. Pomysły i inspiracje na projektowanie. Jak łączyć kolory we wnętrzach. Jakie wybrać kolory ścian, farby do wnętrz? Wnętrza jak urządzić? Aranżacja wnętrza dla każdego. Jak łączyć ze sobą kolory, żeby do siebie pasowały? Jak łączyć kolory, który kolor pasuje do jakiego? Nowoczesna aranżacja wnętrz. Doskonałe meble, kominki, łazienki. Projekty kuchni i pomysły na kuchnie oraz dodatki i akcesoria dekoracyjne. Znajdziesz tu zdjęcia wnętrz, porady, inspiracje jak urządzić mieszkanie, pomysły na aranżacje i wyposażenie wnętrz. Jak łączyć kolory ścian. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.