porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Dekoracje świąteczne na Boże Narodzenie - nowości z polskich sklepów [GALERIA ZDJĘĆ]
Dekoracje świąteczne na Boże Narodzenie - nowości z polskich sklepów [GALERIA ZDJĘĆ] Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Warto już teraz, ...
W salonie powinien zawsze panować porządek. Tam właśnie lądują goście, zarówno ci spodziewani, jak i niespodziewani.

Salon - jak skutecznie przeprowadzić porządki w pokoju dziennym?

Salon - jak skutecznie przeprowadzić porządki w pokoju dziennym?
fot.: Marcin Czechowicz
Zrób wszystko, by twój salon był przytulny, schludny i zachęcający do odpoczynku w gronie rodziny i przyjaciół. Wyeksponuj w nim tylko te przedmioty, które uważasz za piękne, lub te, które mają wartość sentymentalną.

Jak skutecznie sprzątać pokój dzienny?

Porządkowanie pokoju dziennego powinno odbywać się najczęściej jak to tylko możliwe. Co jakiś czas mimo regularnego sprzątania konieczne są porządki generalne. Rozpocznij je od opróżnienia szafek i regałów i pozbycia się niepotrzebnych przedmiotów, które zalegały w ich od miesięcy. Niepotrzebne rzeczy włóż do trzech worków: do wyrzucenia, do PCK, do piwnicy lub na strych. Pozostałe rzeczy odłóż z powrotem na miejsce.

Regał z książkami poprawi bardzo wygląd pokoju, jeśli książki będą na nim równo poukładane (kolorystycznie, tematycznie, wielkością okładek). Wyrzuć natychmiast lub pochowaj ulotki, foldery, posegreguj gazety. Oddaj lub sprzedaj książki, których nie potrzebujesz, będziesz miała miejsce na nowe. Uporządkuj koniecznie kolekcję płyt i DVD. Jeśli nie słuchasz już jakiejś płyty, oddaj ją. Powsadzaj CD do pudełek, opisz je i wyeksponuj na półce tak, by łatwo znaleźć konkretny tytuł.

Niech hobby i zabawa mają swoje miejsce

Jeśli w salonie zajmujesz się także swoim hobby powinnaś zainwestować w pojemniki do przechowywania niezbędnych przyborów. Pojemniki lub kosze kupisz np. w IKEA czy Leroy Merlin. Pojemniki lub kosze z przykrywkami mogą służyć także jako podręczne stoliki, gdy przyjmować będziesz gości. Jeśli w dużym pokoju znajduje się także kąt do pracy, trzymaj papiery w estetycznych segregatorach. Jeśli w salonie urzędują też dzieci, wykorzystaj jedno z pudeł lub koszy na zabawki. Przy okazji naucz dzieci odkładać je na miejsce, pod wieczór, przed pójściem spać.

Pomocnymi w zachowaniu porządku w salonie będą także: gazetnik (pojemnik na magazyny i gazety) i koszyczek lub pudełko, do którego odkładać będziesz piloty od TV, DVD itd.

Codzienny lifting wieczorny

Pod wieczór przed pójściem spać przyzwyczaj się do odkładania wszystkiego na miejsce, wstrząśnij poduszki na kanapie, a puste filiżanki zanieś do kuchni. Doprowadź pokój dzienny do takiego stanu, abyś w każdej chwili następnego dnia mogła przyjmować gości, zarówno tych zaproszonych, jak i zupełnie nieoczekiwanych.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Sypialnia - co zrobić, by panował w niej porządek? Jak układać i segregować rzeczy? Sypialnia - co zrobić, by panował w niej porządek? Jak układać i segregować rzeczy?

Sypialnia powinna być miejscem relaksu i miłości - a często zmieniamy ją w domowy składzik. Wynika to z faktu, że to pomieszczenie zazwyczaj  niedostępne dla gości. Czy jednak my sami nie zasługujemy...

Jak zwiększyć wysokość salonu? Jak zwiększyć wysokość salonu?

Wysoki salon jest bardziej przestronny, a poza tym wydaje się większy niż faktycznie. Czasami w projekcie można wprowadzić pewne zmiany, które faktycznie podwyższą pokój dzienny.

Jak urządzić salon według zasad feng shui?

Ponad dwa tysiące lat temu Chińczycy odkryli, że urządzenie domu ma związek z życiowym powodzeniem i ustalili zasady feng shui. Feng shui stale rozwija się i dopasowuje do współczesnych warunków, ale...

Aktualizacja: 23.11.2014 22:51
Autor: MK
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Łukasz Warzecha - kim jest?

Łukasz Warzecha: dziennikarz, publicysta, komentator sportowy, członek rady redakcyjnej „Międzynarodowego ...

W Mowimyjak.pl radzimy jak urządzić mieszkanie. Wnętrza jak łączyć kolory? Aranżacje wnętrz i projekty wnętrz. Pokazujemy galerie, jak urządzić wnętrza. Fajne zdjęcia i materiały wideo wnętrz. Pomysły i inspiracje na projektowanie. Jak łączyć kolory we wnętrzach. Jakie wybrać kolory ścian, farby do wnętrz? Wnętrza jak urządzić? Aranżacja wnętrza dla każdego. Jak łączyć ze sobą kolory, żeby do siebie pasowały? Jak łączyć kolory, który kolor pasuje do jakiego? Nowoczesna aranżacja wnętrz. Doskonałe meble, kominki, łazienki. Projekty kuchni i pomysły na kuchnie oraz dodatki i akcesoria dekoracyjne. Znajdziesz tu zdjęcia wnętrz, porady, inspiracje jak urządzić mieszkanie, pomysły na aranżacje i wyposażenie wnętrz. Jak łączyć kolory ścian. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.