porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Niebieski we wnętrzach. Jak ciekawie zaaranżować niebieski pokój?
Niebieski we wnętrzach. Jak ciekawie zaaranżować niebieski pokój? Niebieski to bardzo modny kolor w tym roku. Również wnętrza ...
Jak należy układać panele podłogowe? Jak powinien wyglądać montaż paneli podłogowych?

Układanie paneli podłogowych - co warto wiedzieć, zanim zaczniesz prace?

Układanie paneli podłogowych - co warto wiedzieć, zanim zaczniesz prace?

Co jest ważne przy układaniu paneli podłogowych?

fot.: Mariusz Bykowski
Panele podłogowe zyskały popularność dzięki bogatej ofercie kolorów i wzorów, ale też dlatego, że łatwo i szybko się je układa. Co powinieneś wiedzieć, zanim zaczniesz samodzielnie układać panele podłogowe? Jak wygląda montaż paneli?

Choć większość producentów dołącza do paneli podłogowych instrukcję montażu, warto pamiętać o kilku zasadach:

1. Panele układa się po zakończeniu innych prac wykończeniowych oraz instalacyjnych.

2. Temperatura w trakcie montażu paneli powinna być zbliżona do 20 stopnia, a wilgotność powietrza wynosić maksymalnie 55-60%.

3. Podłoże pod panele podłogowe powinno być mocne, równe i suche.

4. Podczas układania paneli nie powinno się wietrzyć pomieszczenia, by gwałtownie nie zmieniać wilgotności powietrza.

5. Panele układaj równolegle do okna, przez które do wnętrza wpada najwięcej światła. Wtedy najmniej będą się rzucać w oczy miejsca ich połączeń.

6. We wnętrzach narażonych na dużą wilgotność lub jej znaczne zmiany (np. w domach na terenach podmokłych) zaleca się stosowanie folii izolacyjnej o gr. 1,2 mm.

7. W domach na terenach o wyższej wilgotności szczeliny dylatacyjne przy ścianach powinny być szersze niż 1 cm, jednak nie szersze niż grubość listwy przypodłogowej, czyli 2 cm.

8. Panel kończący rząd trzeba zwykle dociąć. Jego odcięta końcówka jest nie krótsza niż 40 cm, można ją ułożyć jako pierwszy panel w kolejnym rzędzie.

9. Listwy przyścienne mocuj do ścian, a nie do posadzki. Panele w niewielkim stopniu kurczą się lub rozszerzają w wyniku zmian wilgotności i temperatury.

10. W czasie prac uważaj, by wierzchnia strona paneli nie została ubrudzona klejem.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Podłoga z PANELI PODŁOGOWYCH. Jak prawidłowo ułożyć panele podłogowe? Podłoga z PANELI PODŁOGOWYCH. Jak prawidłowo ułożyć panele podłogowe?

Panele podłogowe są ważnym elementem wyposażenia pomieszczeń. Dlatego montaż paneli musi być wykonany bardzo dokładnie. Zobacz, jak prawidłowo układa się panele podłogowe. I jakie błędy najczęściej...

PANELE czy PARKIET - jaki materiał wybrać na podłogę? PANELE czy PARKIET - jaki materiał wybrać na podłogę?

Wybór podłogi to jedna z ważniejszych decyzji przy remoncie mieszkania. To czy w naszym mieszkaniu lepiej sprawdzi się parkiet, czy panele podłogowe, uzależnione jest od kilku czynników.

Jak ułożyć panele podłogowe? Jak samemu ułożyć podłogę? Jak ułożyć panele podłogowe? Jak samemu ułożyć podłogę?

Panele podłogowe oferowane są dzisiaj w najróżniejszych wzorach. Dostępne na rynku panele łączone na zatrzaski znacznie ułatwiły montaż wymarzonej podłogi. Teraz każdy majsterkowicz, mając do...

Aktualizacja: 07.04.2014 13:02
Autor: mg
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kazimiera Szczuka - kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Kazimiera Szczuka - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Kazimiera Szczuka to jedna z najgłośniejszych polskich feministek. Często udziela ...

W Mowimyjak.pl radzimy jak urządzić mieszkanie. Wnętrza jak łączyć kolory? Aranżacje wnętrz i projekty wnętrz. Pokazujemy galerie, jak urządzić wnętrza. Fajne zdjęcia i materiały wideo wnętrz. Pomysły i inspiracje na projektowanie. Jak łączyć kolory we wnętrzach. Jakie wybrać kolory ścian, farby do wnętrz? Wnętrza jak urządzić? Aranżacja wnętrza dla każdego. Jak łączyć ze sobą kolory, żeby do siebie pasowały? Jak łączyć kolory, który kolor pasuje do jakiego? Nowoczesna aranżacja wnętrz. Doskonałe meble, kominki, łazienki. Projekty kuchni i pomysły na kuchnie oraz dodatki i akcesoria dekoracyjne. Znajdziesz tu zdjęcia wnętrz, porady, inspiracje jak urządzić mieszkanie, pomysły na aranżacje i wyposażenie wnętrz. Jak łączyć kolory ścian. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.