porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Drzwi przesuwne: jakie zalety? Drzwi przesuwne naścienne czy chowane w ścianie: jakie wybrać?
Drzwi przesuwne: jakie zalety? Drzwi przesuwne naścienne czy chowane w ścianie: jakie wybrać? Drzwi wewnętrzne oddzielają poszczególne strefy mieszkania. Wystarczy, że je zamkniesz ...
Afryka we wnętrzach: jak urządzić wnętrze w stylu afrykańskim?

Wnętrze afrykańskie. Jak urządzić wnętrze w stylu egzotycznym?

Wnętrze afrykańskie. Jak urządzić wnętrze w stylu egzotycznym?

Wnętrze w stylu afrykańskim

fot.: Piotr Mastalerz
Dla tych, którzy lubią egzotyczny styl urządzania wnętrz, mamy pomysł na ciekawą aranżację mieszkania. Proponujemy styl afrykański, który jest idealny dla osób ludzi śmiałych, poszukujących wrażeń, z duszą podróżnika. Jak zaaranżować wnętrze w stylu Afryki?

Czym charakteryzuje się styl afrykański we wnętrzu?

Styl afrykański, podobnie jak sama Afryka, ma wiele twarzy. Stanowi połączenie różnorodnych elementów pochodzących z odległych kultur. Znajdziemy tu wpływy Maroka, Egiptu, Wschodniej czy Południowej Afryki. Dlatego jeżeli decydujesz się na aranżację wnętrza inspirowaną Afryką, miej to na uwadze. To pozwoli ci uniknąć kulturowego chaosu w wystroju wnętrza.

Jakie kolory we wnętrzu w stylu afrykańskim?

Wnętrze w stylu afrykańskim warto urządzić w beżach, brązach, zieleniach, ciepłych kolorach słońca, pomarańczach czy ceglastej czerwieni.

Jak dobrać dodatki do wnętrza w stylu afrykańskim?

Aby uniknąć w aranżacji wnętrza chaosu, przed wyborem dodatków i mebli warto poczytać o konkretnym stylu afrykańskim i kulturze, z którą jest związany. Wśród akcesoriów, których nie powinno zabraknąć w afrykańskiej aranżacji mieszkania, nie powinno zabraknąć obrzędowych masek czy drewnianych figurek. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić z dodatkami. Dekoracje afrykańskie są niesamowicie ekspresyjne, zatem ich nadmiar może wnętrzu zaszkodzić.

Ważne, aby meble i dodatkowe elementy stanowiły łagodne i harmonijne tło aranżacji.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 07.04.2014 13:02
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Anna Komorowska: kim jest pierwsza dama Polski?
Anna Komorowska: kim jest pierwsza dama Polski?

Anna Komorowska, żona Bronisława Komorowskiego i pierwsza dama RP, pełni ...

W Mowimyjak.pl radzimy jak urządzić mieszkanie. Wnętrza jak łączyć kolory? Aranżacje wnętrz i projekty wnętrz. Pokazujemy galerie, jak urządzić wnętrza. Fajne zdjęcia i materiały wideo wnętrz. Pomysły i inspiracje na projektowanie. Jak łączyć kolory we wnętrzach. Jakie wybrać kolory ścian, farby do wnętrz? Wnętrza jak urządzić? Aranżacja wnętrza dla każdego. Jak łączyć ze sobą kolory, żeby do siebie pasowały? Jak łączyć kolory, który kolor pasuje do jakiego? Nowoczesna aranżacja wnętrz. Doskonałe meble, kominki, łazienki. Projekty kuchni i pomysły na kuchnie oraz dodatki i akcesoria dekoracyjne. Znajdziesz tu zdjęcia wnętrz, porady, inspiracje jak urządzić mieszkanie, pomysły na aranżacje i wyposażenie wnętrz. Jak łączyć kolory ścian. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.