porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak rozmrozić lodówkę?
Jak rozmrozić lodówkę? Nowoczesne lodówki nie wymagają już tak częstego rozmrażania, ale przynajmniej ...

Czym myć kuchenkę ceramiczną?

Czym myć kuchenkę ceramiczną?

Czym myć kuchenkę ceramiczną?

fot.: Photos.com
W nowoczesnych kuchniach coraz częściej pojawiają się ceramiczne płyty grzejne. Choć wiele osób chwali sobie tego rodzaju kuchenki, należy poddawać je odpowiedniej pielęgnacji, by zachować atrakcyjny design. Podpowiadamy, jak czyścić kuchenki ceramiczne na błysk!

Kuchenka z ceramiczną powierzchnią grzewczą to nowoczesne rozwiązanie, które coraz częściej spotykamy w polskich domach. Tego rodzaju płyty grzejne cechuje wysoka zdolność przewodzenia ciepła. Co ważne, cieszą się też nienagannym wyglądem. Aby płyta ceramiczna kusiła czystością, należy poddawać ją odpowiedniej pielęgnacji. Czym czyść brudną kuchenkę elektryczną, aby jej nie zniszczyć? Mówimy, jak pielęgnować kuchenkę ceramiczną.

Czym czyścić kuchenkę ceramiczną?

Ceramiczna kuchenka to materiał podatny na zabrudzenia, powstające na skutek codziennego gotowania posiłków. Najlepszym środkiem czyszczącym jest mleczko przeznaczone do czyszczenia ceramiki. Można je dostać w każdym sklepie z chemią.Ważne, by zawierało informację o płytach ceramicznych! Wystarczy raz na tydzień namoczyć w mleczku miękką szmatkę i dokładnie zebrać brud z płyty. Na koniec oczywiście wskazane jest wypolerowanie powierzchni kuchenki. Warto pamiętać, że ceramika jest wyjątkowo podatna na tłuszcze. Tego typu zanieczyszczenia lepiej zetrzeć jeszcze tego samego dnia.

Sposobem na zabrudzenia na kuchence ceramicznej jest też korzystanie z przyrządów, które za pomocą ruchów żyletki likwidują brud. Pamiętajmy jednak, że ceramiczne płyty są podatne na zarysowania. Jęśli chcemy wyczyścić je ręcznie np. za pomocą noża, należy zachować szczególną ostrożność. Lepiej posłużyć się mniej ostrą skrobaczką.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 29.08.2016 09:38
Autor: emema
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest generał Mieczysław Bieniek?

Mieczysław Bieniek, generał w stanie spoczynku, kilka dni temu został ...

Zapytaj o co chcesz. Odpowiemy na każdy temat. Znajdziesz tu projekty wnętrz, obejrzysz dekoracje, wybierzesz wystrój wnętrz. Porządki, sprzątanie, usuwanie plam - tematy, które pozwolą Ci ogarnąć mieszkanie, dom. Porady domowe sos, ocet winny domowe sos, krem domowe sos, domowe porady babuni, sos uroda porady, domowe receptury. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.