porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak pozbyć się MUSZEK OWOCÓWEK? Sposoby na muszki owocówki
Jak pozbyć się MUSZEK OWOCÓWEK? Sposoby na muszki owocówki Muszki owocówki to prawdziwa zmora! Pojawiają sie chmarami i bardzo ...

Jak ułatwić sobie życie w kuchni?

Jak ułatwić sobie życie w kuchni?

Wygoda w kuchni zaczyna się już na etapie projektowania zabudowy kuchennej

fot.: thinkstockphotos.com
Jak zorganizować kuchnię, aby wszystko było pod ręką, ale bez wrażenia bałaganu? Warto posłużyć się zasadami ergonomii podczas projektowania zabudowy kuchennej, a także zdrowym rozsądkiem przy rozmieszcaniu przedmiotów w kuchni.

Wygodna kuchnia - ergonomia i organizacja

Kuchnia to trudne miejsce do utrzymania porządku. Ale jeśli dobrze ją zorganizujesz - nie będziesz chciała jej opuszczać. Zasada jest taka: podziel kuchnię na strefy i tam trzymaj niezbędne w tej cześci akcesoria.

W strefie mycia, czyli pod zlewem przechowuj rzeczy do mycia - preparaty, gąbki, szczotki itp.

W strefie gotowania - garnki, przyprawy; podawania - talerze, kubki, produkty spożywcze.

Druga zasada brzmi - na wierzchu (na blatach)  trzymaj jak najmniej rzeczy! Czego nie używasz, albo korzystasz z tego rzadko - schowaj (nawet na strychu lub w piwnicy).

Pamiętaj też o tym, że ciężkie przedmioty powinny znajdować się w dolnych szafkach, a lżejsze i te, po które sięgasz często - wyżej, w szafkach wiszących lub na półeczkach znajdujących się nad blatami. 

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jakie są zasady urządzania kuchni? Jakie są zasady urządzania kuchni?

Przy urządzaniu kuchni najważniejsza jest ergonomia. To nic innego jak wygoda użytkowania i poruszania się po pomieszczeniu. Zastosowanie kilku prostych reguł sprawi, że praca w kuchni będzie...

Jak wyczyścić kuchnię? Tanie, DOMOWE SPOSOBY Jak wyczyścić kuchnię? Tanie, DOMOWE SPOSOBY

Jeśli marzy ci się kuchnia lśniąca od czystości, zastosuj nasze rady. Znamy tanie i niedrogie sposoby na pozbycie się osadu z kamienia, tłuszczu, brudu. Szybko i skutecznie!

Aktualizacja: 29.08.2016 10:33
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Anna Domańska, partnerka Andrzeja Krzywego. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Anna Domańska, partnerka Andrzeja Krzywego. Kim jest? Co osiągnęła? Na ...

Zapytaj o co chcesz. Odpowiemy na każdy temat. Znajdziesz tu projekty wnętrz, obejrzysz dekoracje, wybierzesz wystrój wnętrz. Porządki, sprzątanie, usuwanie plam - tematy, które pozwolą Ci ogarnąć mieszkanie, dom. Porady domowe sos, ocet winny domowe sos, krem domowe sos, domowe porady babuni, sos uroda porady, domowe receptury. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.