porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak usunąć plamy po czekoladzie? Czekolada, oprócz przyjemności, może przysporzyć nam trochę kłopotów. Szczególnie, gdy ...
Sól pomoże wyczyścić przypalony garnek

Jak wyczyścić przypalony garnek?

Chwila nieuwagi - i na dnie garnka przypalone resztki obiadu. Nie oznacza to jednak, że garnek nadaje się do wyrzucenia. Są sposoby na to, by doprowadzić go do użytku.

Jak wyczyścić przypalony garnek? Najprościej zrobić to za pomocą soli kuchennej

  • Pól szklanki tej najzwyklejszej przyprawy należy wsypać na dno garnka, tak by dokładnie je przykryć. Sól zalewamy dwiema szklankami wrzątku. Następnie należy odczekać pół godziny, aż sól się rozpuści i zacznie działać. Po tym czasie trzeba wylać wodę i usunąć spaleniznę czyścikiem. Zabrudzenie schodzi bez problemu. W przypadku bardzo mocno przypalonych garnków trzeba będzie powtórzyć całą operację. 

  • W innym wariancie czyszczenia garnka za pomoca soli należy wlać do niego mocno osoloną wodę i pozostawić na dwanaście godzin. Następnie należy zagotować tę wodę utrzymując wrzenie przez 5-7 minut. Przypalone resztki odejdą bez problemu, bez użycia ostrych narzędzi. 

  • Niektóre gospodynie, zanim użyją soli, natłuszczają spaleniznę za pomocą oleju lub oliwy. Należy lekko ją podgrzać i zostawić na dwie godziny; potem wylać i czyścić spaleniznę za pomocą soli. Nie jest to jednak niezbędne, zazwyczaj sama sól wystarcza.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Co zrobić z przypalonym garnkiem? Co zrobić z przypalonym garnkiem?

Czyścić czy wyrzucić - oto podstawowy dylemat, gdy zastanawiasz się, co zrobić z przypalonym garnkiem. Przyjrzyjmy się plusom i minusom każdej z tych opcji.

Jak zrobić klej z mąki albo kasztanów? Jak zrobić klej z mąki albo kasztanów?

Najprostszy i najtańszy klej do papieru możemy zrobić sami w kilka minut. Wystarczy trochą mąki, najlepiej ziemniaczanej, wody i soli. W sezonie jesiennym możesz wypróbować też zrobić klej ... ze...

Aktualizacja: 29.08.2016 09:26
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Ewa Gorzelak - kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Ewa Gorzelak - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Ewa Gorzelak to aktorka teatralna, filmowa i serialowa. To właśnie ...

Zapytaj o co chcesz. Odpowiemy na każdy temat. Znajdziesz tu projekty wnętrz, obejrzysz dekoracje, wybierzesz wystrój wnętrz. Porządki, sprzątanie, usuwanie plam - tematy, które pozwolą Ci ogarnąć mieszkanie, dom. Porady domowe sos, ocet winny domowe sos, krem domowe sos, domowe porady babuni, sos uroda porady, domowe receptury. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.