porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Kuchnia INDUKCYJNA czy GAZOWA? Na czym gotować ekonomicznie i wygodnie? Jeśli masz w mieszkaniu możliwość gotowania na gazie, zwykle stajesz ...
Białe kuchnie mogą być praktyczne, pod warunkiem, że postawisz na meble dobrej jakości

Biała kuchnia. Jakie są zalety i wady białych mebli w kuchni

Biała kuchnia. Jakie są zalety i wady białych mebli w kuchni
fot.: Mariusz Bykowski
Biała kuchnia to bardzo silny trend w urządzaniu wnętrz. Coraz więcej osób wybiera białe meble kuchenne. Czy białe kuchnie są praktyczne? Poznaj, wady i zalety białych kuchni.

Trwa moda na białe kuchnie. Biała kuchnia pasuje zarówno do wnętrz nowoczesnych, jak i stylowych. Na pewno aranżacja kuchni w tym kolorze wygląda świeżo, przestronnie i lekko. Białe kuchnie sprawdzą się na małym metrażu.

Szczególnie w przypadku, kiedy łączymy kuchnię z salonem lub urządzamy aneks kuchenny we wnęce. Białe meble kuchenne wtapiają się w ścianę, czyli stają się "niezauważalne". Poza tym łatwo taką zabudowę kuchenną połączyć z meblami i wystrojem salonu. Jeśli wybierzemy białe, lakierowane frony będą odbijały światło i powiększą optycznie przestrzeń pomieszczenia.

Wiele osób obawia się, że białe kuchnie będą zimne, strylne, nieprzytulne i nudne. To błędne wyobrażenie. Białe kuchnie łatwo ożywić, dodając dodatki w ulubionym kolorze. Do białego pasuje: szary, pomarańczowy, zielony, czerwony. 

Czy białe kuchnie są funkcjonalne?

Wiele osób waha się na wyborem białych kuchni do swojego mieszkania, w obawie, że zbyt dużo czasu będą musieli poświęcić na sprzątanie. Decydując się na białe szafki kuchenne, czy białe blaty trzeba wybrać dobre materiały. Wtedy nie będzie problemu z czyszczeniem białych powierzchni. Ponadto kolor nie będzie zmieniał odcienia pod wpływem światła dziennego.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 17.04.2018 17:37
Autor: Jaga
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Łukasz Warzecha - kim jest?

Łukasz Warzecha: dziennikarz, publicysta, komentator sportowy, członek rady redakcyjnej „Międzynarodowego ...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.