porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Co to są przegrzebki?
Co to są przegrzebki? Przegrzebki, inaczej nazywane małżami świętego Jakuba, to rarytas wśród owoców ...
Aranżacja białej kuchni

Jak ożywić białą kuchnię - łatwy i tani sposób

Jak ożywić białą kuchnię - łatwy i tani sposób
fot.: fot. Michal Przezdzik Buczkowski
Chcąc uzyskać wrażenie czystości, jasności i przestronności chętnie urządzamy kuchnię wybierając neutralną biel, zarówno na fronty kuchenne jak i na ściany. Z czasem taka aranżacja może się znudzić lub wydawać zbyt chłodna. Jak ją ożywić, nie narażając się niemal na żadne koszty? Oto prosty sposób.

Biała kuchnia: jak ją ożywić?

Sposobów na metamorfozę białej kuchni jest wiele. Wystarczy wprowadzić do niej odrobinę koloru lub wzory. Można to zrobić na kilka sposobów. Na pewno pomoże wprowadzenie drobnych barwnych dodatków, przemalowanie albo wytapetowanie fragmentu ściany, zawieszenie zasłonki. Wszystkie te metody są niedrogie, ale można spróbować też czegoś co nie kosztuje nic, poza odrobiną czasu.

Wybrany fragment kuchni, np. szklaną taflę nad blatem, część frontów albo jedną ze ścian można ozdobić własnoręcznie wycinając i przyklejając motywy z dekoracyjnego papieru, tkaniny czy pozostałej z remontu tapety. W poszukiwaniu odpowiedniego wzoru pomocne mogą okazać się internet i drukarka.

W zależności od tego jakiego charakteru ma nabrać kuchnia, wybierz dobrany do niego motyw. Jeśli barwne kwiaty wydają ci się zbyt krzykliwe, zdecyduj się na coś bardziej stonowanego (w kuchni świetnie sprawdzi się np. motyw srebrno-szarych sztućców) albo wzór geometryczny.

Zanim przystąpisz do wyklejania, zdecyduj, czy wzór ma być rozłożony równomiernie, czy też zgrupowany w jednym miejscu. Jeśli masz wątpliwości, na próbę użyj zwykłego szkolnego kleju w sztyfcie, który łatwo usunąc i zmyć. Jeśli dekoracje pasują i znajdują się w odpowiednim miejscu, przytwierdź je do powierzchni mocniejszym klejem, np. niedrogim klejem wikolowym lub klejem do tapet. Zamiast wycinanek możesz użyć też naklejek.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Biała kuchnia w małym mieszkaniu. Jak urządzić? Biała kuchnia w małym mieszkaniu. Jak urządzić?

Białe kuchnie to jeden z najważniejszych trendów w aranżacji wnętrz. Doskonale sprawdzają się w małych wnętrzach. Sprawdźcie, jak urządzić białą kuchnię w małym mieszkaniu!

Aktualizacja: 19.02.2015 16:33
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Gustav Wagner. Wysoki, przystojny blondyn, bestia

Gustav Wagner - wysoki, przystojny blondyn, czysty Aryjczyk w cywilu był ...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.