porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Wyspa kuchenna lub półwysep. Jak je zaplanować?
Wyspa kuchenna lub półwysep. Jak je zaplanować? Zanim postawisz kuchenną wyspę lub półwysep, weź pod uwagę trzy ...

Jaką zmywarkę wybrać? Funkcje gwarantujące oszczędne użytkowanie

Jaką zmywarkę wybrać? Funkcje gwarantujące oszczędne użytkowanie

Na jakie funkcje warto zwrócić uwagę przy zakupie zmywarki?

fot.: thinkstockphotos.com
Posiadanie zmywarki oznacza oszczędność wody, energii i czasu. Nowoczesne urządzenia potrzebują ok. 10 l wody, by umyć 12 kompletów naczyń. Przy ręcznym zmywaniu zużylibyśmy do 5 razy wody więcej!

Przedstawiamy funkcje zmywarki, które zapewniają optymalne efekty zmywania przy zużyciu minimum wody i energii. Producenci różnie nazywają te rozwiązania, ale najczęściej można spotkać poniższe nazwy.

Na jakie funkcje zmywarki zwrócić uwagę?

Sensor Control, AutoFlex – specjalne czujniki wykrywają wielkość i rodzaju załadunku, do niego urządzenie automatycznie dobiera optymalne zużycie wody i energii. Oznacza to znacznie bardziej oszczędne zmywanie.

Technologia Szósty Zmysł PowerClean – umożliwia usunięcie najtrudniejszych zabrudzeń z garnków, patelni i blach do pieczenia bez wstępnego mycia ręcznego czy namaczania.

Vario Speed – funkcja przydatna, gdy zależy nam na czasie: skraca cykl zmywania do 50 proc. przy zachowaniu klasy A w kategorii efektywności zmywania i suszenia.

VarioSpeed Plus – wykorzystując tę funkcję, możemy zredukować czas zmywania nawet o 66 proc. I nie oznacza to wcale spadku efektywności. Naczynia są umyte perfekcyjnie przy możliwie najbardziej oszczędnym zużyciu energii elektrycznej.

TimeSaver  – skraca czas trwania cyklu zmywania, tak aby naczynia były gotowe do ponownego użycia w dogodnej dla nas chwili.

Zmywarki: efektywność energetyczna, efektywność zmywania i suszenia

Współcześnie w praktyce wyróżnia się trzy klasy efektywności energetycznej: A+, A++,  A+++. Ta ostatnia jest najkorzystniejsza – oznacza najniższe zużycie prądu.

Efektywność zmywania to kategoria, która określa, jak zmywarka radzi sobie z trudnymi zabrudzeniami. Oznacza się ją literami od A (najskuteczniej) do G (najsłabiej).

Efektywność suszenia – tu również wyróżnia się klasy od A do G. Klasa A oznacza, że wyjmujemy ze zmywarki naczynia zupełnie suche.
Wysoka klasa jest ważna w przypadku szkła – gwarantuje, że przedmioty będą bez smug i zacieków. 

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jaką zmywarkę wybrać? Funkcje podnoszące komfort użytkowania Jaką zmywarkę wybrać? Funkcje podnoszące komfort użytkowania

W opisach nowoczesnych zmywarek jest mnóstwo obco brzmiących słów. Pomagamy rozszyfrować te, które decydują o komforcie i bezpieczeństwie użytkowania.

Wyspa w kuchni. Co na niej umieścić? Jak zorganizować wygodne miejsce pracy?

Blat roboczy z kuchenką i zlewozmywakiem tradycyjnie montuje się przy ścianie. Jeśli mamy dość miejsca możliwość swobodnego prowadzenia instalacji, możemy z tą tradycją zerwać i „wyjść” z szafkami,...

Aktualizacja: 29.05.2015 11:14
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim był Nikola Tesla?

Nikola Tesla to wynalazca i fizyk wszech czasów, który oprócz ...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.