porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Biała kuchnia. Jakie są zalety i wady białych mebli w kuchni
Biała kuchnia. Jakie są zalety i wady białych mebli w kuchni Biała kuchnia to bardzo silny trend w urządzaniu wnętrz. Coraz ...
Przy wyborze blatu ważny jest styl kuchni. Zobacz jaki blat wybrać do jasnych szafek.

Jaki blat pasuje do białej kuchni?

Blaty to ważny element wykończenia kuchni. Oprócz tego, że ma pasować do wystroju kuchni, musi być trwały i łatwy w utrzymaniu czystości. Wybierając blat do białej kuchni można kierować się dwoma zasadami: albo dobierać blat i jego kolor na zasadzie kontrastu, albo harmonizujący z wystrojem.

Jaki powinien być blat?

Kuchenny blat musi być estetyczny i trwały. Blat powinien być odporny na wilgoć, wysoką temperaturę i zarysowania, a także musi być łatwy w utrzymaniu czystości. Blat jest także ważnym elementem wystroju kuchni, szczególnie jeśli mamy kuchnię połączoną z salonem. Zastanawiając się jak dopasować blat do zabudowy kuchennej, by wystrój kuchni był spójny, możemy kierowac się dwomam zasadami. Albo wybrać blat, który wtopi się harmonijnie w kolor i rodzaj zabudowy kuchennej, albo zestawić go na zasadzie kontrastu.

Jaki blat do białej kuchni

Oprócz koloru szafek i zabudowy kuchennej, przy wyborze blatu ważny jest też styl kuchni. W nowoczesnej białej kuchni sprawdzą się blaty stalowe, kamienne i blaty z konglomeratu. Ich błyszcząca powierzchnia znakomicie pasuje do nowoczesnych białych kuchni. Optycznie powiększa wnętrze, pasuje do innych stalowych akcesoriów kuchennych. Spotyka się też nowoczesne, szklane blaty. Ale taki blat jest drogi, pamiętajmy że szkło musi być odpowiedniej jakości, by się nie potłukło podczas użytkwonia. Blat z konglomeratu akrylowego to również dobre rozwiązanie do białej, nowoczesnej kuchni. Często te blaty są bardzo grube, z wykończeniem na wysoki połysk.

Blaty laminowane zawsze modne 

Najprostsze i najtańsze są blaty laminowane. Wybór wzorów i kolorów jest ogromny, więc łatwo je dopasować do wystroju kuchni. Można wybrać do białej kuchni blaty w kolorze: białym, czarnym, szarym, zielonym, czy czerwonym. Wszystko zależy od tego jaki efekt chcemy osiągnąć, i jakie mamy już dodatki i inne materiały wykończeniowe.

Jaki blat do tradycyjnej kuchni?

W kuchni urządzonej tradycyjnie ładniej będzie wyglądał blat drewniany, kamienny, czy z płytek ceramicznych. Blat musi pasować do wybranego elementu kuchni: frontów szafek, podłogi, czy wykończenia ściany nad blatem. Jeśli mamy dużą kuchnię sprawdzą się blaty w tym samym kolorze jak fronty szafek kuchennych, taka zabudowa będzie tworzyła efektowną całość.

Jaki blat do małej kuchni?

Do małej kuchni lepiej wybrać blat w innym, kontrastującym kolorze. Do białej kuchni jeśli zależy nam na wprowadzeniu ciepłego klimatu wybierzmy blat drewniany. Drewno jest ciepłe, miłe dla oka, sprawia, że wystrój kuchni staje się przytulny. W tradycyjnie urządzonej białej kuchni sprawdzą się też blaty z kamienia. Jeśli mamy białą nowoczesna kuchnię z lakierowanymi frontami ładnie będą wyglądały blaty z granitu.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Remont kuchni. Wymieniamy blat na nowy Remont kuchni. Wymieniamy blat na nowy

Blat z drewna, płyty laminowanej, kamienia czy może betonu? Ty wybierasz, a my podpowiadamy. Bo często wystarczy wymienić tylko blat, by kuchnia nabrała nowego stylu.

Biała kuchnia. Jakie są zalety i wady białych mebli w kuchni Biała kuchnia. Jakie są zalety i wady białych mebli w kuchni

Biała kuchnia to bardzo silny trend w urządzaniu wnętrz. Coraz więcej osób wybiera białe meble kuchenne. Czy białe kuchnie są praktyczne? Poznaj, wady i zalety białych kuchni.

Aktualizacja: 12.06.2013 10:29
Autor: Jaga
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Piotr Sałyga i Fundacja Chustka [ROZMOWA]
Piotr Sałyga i Fundacja Chustka [ROZMOWA]

Historia Joanny Sałygi cały czas budzi ogromne emocje wśród czytelników ...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.