porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
REMONT KUCHNI. Wymieniamy AGD i baterię. Dobrze dobrane AGD to gwarancja funkcjonalnej kuchni. Dzięki sprzętom do ...

Remont kuchni. O czym pamiętać przed remontem?

Remont kuchni. O czym pamiętać przed remontem?

Remont kuchni. O czym pamiętać przed remontem?

fot.: thinkstockphotos.com
Dobrze zaplanowany remont to połowa sukcesu. Warto się do niego przygotować, by uniknąć błędów czy niepotrzebnych kosztów. Mówimy, od czego zacząć remont kuchni.

Zadaj sobie pytanie: REMONT MAŁY CZY DUŻY?

Jeśli denerwują cię tylko detale, np. porysowany blat, pożółkłe fronty szafek lub zbyt głębokie, trudno dostępne półki, nie musisz robić „kuchennej rewolucji”. Blat można w każdej chwili wymienić (wycięcie otworu na zlew lepiej zleć fachowcom). Szafki – pomalować lub przykleić specjalną okleinę odporną na wilgoć. W miejscu starych półek sprawdzą się nowe wysuwane.

Gdy kuchnia wymaga większej ingerencji – stare meble, płytki, AGD nadają się do wymiany, czeka cię więcej pracy. Przygotowanie projektu (samodzielnie albo we współpracy z firmą meblarską lub z architektem wnętrz). Znalezienie dobrych sprzętów i sprawdzonej ekipy...

NOWE MEBLE

Zanim wybierzesz konkretną serię, upewnij się, co do wymiarów szafek. Może się bowiem okazać, że brak w niej modułów o szerokościach, jakie chcesz ustawić. Jeszcze raz zmierz wnętrze. Rozplanuj przestrzeń, dzieląc ją na strefę przechowywania (z lodówką), roboczą (zlewozmywak, blat) oraz gotowania (płyta, piekarnik). Chcesz połączyć kuchnię z salonem, tworząc wyspę? Postaraj się, by odległość od zlewu do lodówki w linii prostej nie przekraczała 210 cm, a od lodówki do kuchenki 270 cm (w przeciwnym razie nachodzisz się, przygotowując posiłki). Przejście powinno być swobodne.

Wyposażenie szuflad: wygląd mebli kuchennych jest niewątpliwie ważny, ale to wyposażenie szafek będzie rzutować na komfort gotowania. Przemyśl to jeszcze na etapie kompletowania zabudowy kuchennej. Liczne przegródki w szufladach zapobiegną mieszaniu się sztućców. Specjalne stojaki utrzymają talerze w ryzach.

KOSZTY REMONTU

Podajemy orientacyjne ceny usług remontowych (netto, na podstawie: cennik-uslug.pl)

hydraulika

 • wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnej 130–190 zł/m²

 • podejście wodno-kanalizacyjne 200–280 zł/szt.

 • drobne prace hydrauliczne 10–20 zł/szt.

elektryka

 • wykonanie punktu gniazda elektrycznego 45–120 zł/szt.

 • instalacja gniazda 10–20 zł/szt.

glazurnictwo

 • układanie mozaiki 70–120 zł/m²
 • układanie glazury i terakoty 50–60 zł/m²
 • fugowanie 20–50 zł/m.b.

instalacja

 • montaż baterii 50–80 zł/szt.

 • montaż zlewozmywaka 50–100 zł/szt.

wykończenie

 • wykonanie sufitów podwieszanych razem z materiałem 55–120 zł/m²
 • akrylowanie 2–5 zl/ m²

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Remont kuchni. Wymieniamy blat na nowy Remont kuchni. Wymieniamy blat na nowy

Blat z drewna, płyty laminowanej, kamienia czy może betonu? Ty wybierasz, a my podpowiadamy. Bo często wystarczy wymienić tylko blat, by kuchnia nabrała nowego stylu.

Aktualizacja: 15.07.2015 13:53
Autor: Anka
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Krzysztof Stelmaszyk, aktor – kim jest? KARIERA, RODZINA
Krzysztof Stelmaszyk, aktor – kim jest? KARIERA, RODZINA

Polski aktor Krzysztof Stelmaszyk jest znany zarówno z teatru, jak ...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.