porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Remont kuchni. O czym pamiętać przed remontem?
Remont kuchni. O czym pamiętać przed remontem? Dobrze zaplanowany remont to połowa sukcesu. Warto się do niego ...

Wyspa kuchenna lub półwysep. Jak je zaplanować?

Wyspa kuchenna lub półwysep. Jak je zaplanować?

Wyspa kuchenna lub półwysep. Jak je zaplanować?

fot.: thinkstockphotos.com
Zanim postawisz kuchenną wyspę lub półwysep, weź pod uwagę trzy aspekty. Dopiero potem zajmij się szczegółami - podziałem wewnętrznym szafek.

Przy planowaniu wyspy lub półwyspu najpierw należy skupić się na aspektach technicznych, ciekawych i praktycznych rozwiązaniach, potem na stylistyce zabudowy.

Zostaw miejsce na przejście

Zmierz odległość planowanej wyspy czy półwyspu od przeciwległej ściany albo zabudowy meblowej. Zachowaj 120–150 cm odstępu – niezbędnego do otwierania szafek, AGD oraz swobodnego poruszania się po kuchni. Z boku wyspy wystarczy ci przejście o szerokości 90–100 cm.

Wybierz odpowiednie materiały

Aby uzyskać efekt spójności, wyspę najlepiej jest zbudować z tych samych elementów co pozostałe meble kuchenne, np. z laminowanej płyty wiórowej, MDF-u, drewna. Gdy bardziej zależy ci na przesłonie niż wyspie-meblu, postaw niewysoką ściankę (murowaną lub z płyty g-k), ażurową konstrukcję (z tyczek bambusowych, stalowych linek, półek), zamontuj pionowe przesuwne panele.

Zastosuj optyczne triki

Nie masz w kuchni dużo miejsca? Uporządkuj przestrzeń. Ukryj w zabudowie lodówkę, zmywarkę, piekarnik. Zapełnij meblami wnęki. Wybierz jednolite fronty oraz okładzinę ścienną. Optymalnie wykorzystaj centymetry. Górne szafki niech sięgają do sufitu, w narożnikowych zamontuj wysuwane kosze.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Kuchnia w liczbach. Jak są najlepsze wymiary? Kuchnia w liczbach. Jak są najlepsze wymiary?

Radzimy, jak funkcjonalnie rozplanować kuchnię, by podczas pracy nie zmęczyć się i nie nachodzić. Podajemy najlepsze wymiary i wysokości usytuowania kuchennych blatów. Licz z nami centymetry, a...

Modna kuchnia – jakie są trendy? Modna kuchnia – jakie są trendy?

Na targach EuroCucina 2014 w Mediolanie uwagę zwracały kuchnie loftowe, zabudowy kuchenne przypominające meblościanki z lat 70., nowe wariacje na temat wyspy i zaskakujące obiekty do gotowania o...

Jakie szafki do małej kuchni?

Urządzenie małej kuchni to nie lada wyzwanie. Oczywiście, o ile chcesz, aby twoja kuchnia była wygodna i ładna. Nie trudno na kilku metrach kwadratowych urządzić wnętrze, które będzie estetyczne,...

Aktualizacja: 23.05.2015 18:51
Autor: Anka
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Janusz Waluś, bojownik czy pospolity morderca?

Nacjonaliści i neofaszyści mają powody, żeby podziwiać nacjonalistę i neofaszystę ...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.