porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak pielęgnować zygokaktusa, żeby pięknie kwitł?
Jak pielęgnować zygokaktusa, żeby pięknie kwitł? Zygokaktus zwany też schlumbergą, raczkiem, grudnikiem (bo kwitnie w grudniu), ...
bambusy z kwiaciarni co to za rośliny?

Jak pielęgnować bambusy w domu?

Jak pielęgnować bambusy w domu?

Tzw. bambus to odmiana draceny.

fot.: Łukasz Zandecki
Tak naprawdę najbardziej popularny gatunek bambusa z polskich kwiaciarni, zwany szczęśliwym, to wcale nie bambus tylko odmiana draceny – tzw. dracena Sandera. Pochodzi z Azji i tam się kupuje ją „na szczęście” na chiński Nowy Rok. Jak dbać o tę roślinę?

Ilość łodyg szczęśliwego bambusa ma znaczenie symboliczne. Najlepiej zacząć od trzech – oznaczają szczęście; pięć  ma przynieść bogactwo, a sześć zapewnić dobre zdrowie. Roślina ta nie wymaga szczególnej pielęgnacji, nadaje się dla początkujących hodowców. Można trzymać ją w naczyniu z wodą – świetnie nadaje się do uprawy hydroponicznej. Woda, w której trzymamy pędy powinna być wymieniana przynajmniej raz w tygodniu.

Gdy się bambus ukorzeni, można przesadzić roślinę do doniczki z ziemią, najlepiej ziemią przeznaczoną dla dracen. Nie wolno podlewać jej wodą bezpośrednio z kranu, chlor bowiem bardzo dracenie Sandera szkodzi. Żółkną od tego liście. „Szczęśliwego bambusa” należy często podlewać, lubi wilgotne podłoże, trzeba je stale utrzymywać w takim stanie, i zraszać liście.

Rośliny nie powinno się stawiać go bezpośrednio przy kaloryferze. „Bambus na szczęście” lubi światło, ale nie lubi bezpośredniego wystawiania na promienie słoneczne – wtedy żółkną mu liście. Najlepiej rośnie w temperaturze pokojowej (w przedziale między 18 a 22 stopnie Celsjusza).

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 17.04.2018 12:55
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kazimierz Moskal - kim jest nowy trener Wisły Kraków? Co o nim wiemy? [KARIERA, RODZINA]

Kazimierz Moskal został trenerem Wisły - już po raz trzeci. Czy ...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.