porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak dbać o kwiaty doniczkowe w zimie? Zimowe miesiące to trudny okres dla roślin doniczkowych. Trzeba im ...
Kalanchoe to roślina doniczkowa kwitnąca zimą - jak o nią dbać?

Kalanchoe - jak pielęgnować ten popularny kwiat doniczkowy?

Kalanchoe - jak pielęgnować ten popularny kwiat doniczkowy?

Kalanchoe często stanowi częśc dekoracji świątecznych, bo kwitnie zimą

fot.: sxc.hu
Kalanchoe jest jedną z pokojowych roślin doniczkowych kwitnących zimą. Podpowiadamy jak pielęgnować kalanchoe doniczkowe zimą.

Kalanchoe to roślina bardzo łatwa w uprawie domowej. Znakomicie nadaje się dla tych, którzy chcą mieć mieszkanie ozdobione kwiatami, ale zapominają o ich pielęgnacji, a szczególnie podlewaniu. Od lat kalanchoe zajmuje jedno z czołowych miejsc w zimowej ofercie sprzedaży kwiatów doniczkowych.

Dostępnych jest wiele odmian kalanchoe o kwiatach w różnych kolorach: od białego, przez rozmaite odcienie różowego i czerwonego, przez żółte i pomarańczowe. Do tego oferowane są także niezwykle dekoracyjne odmiany kalanchoe o kwiatach pełnych. Barwne kwiaty kalanchoe pięknie kontrastują z ciemnozielonymi liśćmi.

Jak pielęgnować kalanchoe?

  • Kalanchoe jest sukulentem, dlatego nie potrzebuje intensywnego podlewania – nawadniać trzeba dopiero, gdy ziemia w doniczce przeschnie.

  • W okresie kwitnienia kalanchoe trzeba nawozić raz na miesiąc nawozem płynnym do roślin kwitnących.

  • W okresie zimowym, gdy kalanchoe kwitnie, potrzebuje dużo światła. Dlatego roślinę najlepiej postawić przy południowym oknie.

  • Najlepiej dla rośliny, jeśli zapewnimy jej zimą temperaturę 10–15 stopni Celsjusza. Niestety w ogrzewanych mieszkaniach jest to trudne, ponieważ temperatura jest tam zazwyczaj wyższa, ale przynajmniej ustawmy kalanchoe z dala od grzejników.

  • Kwitnącego kalanchoe nie należy spryskiwać wodą, a liści nie wolno nabłyszczać. Zakurzone liście najlepiej przetrzeć wilgotną szmatką.

  • Dobrze jest też obłamywać przekwitłe kwiatostany oraz chore liście.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Czy w łazience można uprawiać rośliny doniczkowe?

Kwiaty w łazience nadają wnętrzu indywidualny charakter. Czy w domowej łazience można uprawiać rośliny doniczkowe? Jakie warunki trzeba spełnić, by kwiaty w doniczkach zdobiły łazienkę w domu?

Przesadzanie roślin doniczkowych. Jak prawidłowo przesadzać rośliny?

Przesadzanie roślin to pierwszy zabieg pielęgnacyjny w sezonie. Aby rośliny zdrowo rosły i kwitły potrzebują świeżej, żyznej ziemi i większych pojemników. Gdy spełnimy ich oczekiwania będą cieszyć...

Aktualizacja: 04.01.2014 20:35
Autor: mada
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Tomasz Średniawa, partner Anety Kopacz, reżyserki filmu Joanna - KIM JEST?
Tomasz Średniawa, partner Anety Kopacz, reżyserki filmu Joanna - KIM JEST?

Film "Joanna" w reżyserii Anety Kopacz jest jedną z polskich ...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.