porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak pielęgnować paprocie w domu?
Jak pielęgnować paprocie w domu? Paprocie są roślinami „zdrowymi”, wydzielają dużo tlenu i polepszają klimat ...
Hiacynty w prostej kompozycji

Prosta kompozycja z kwitnących hiacyntów w szklanym naczyniu - jak zrobić?

Prosta kompozycja z kwitnących hiacyntów w szklanym naczyniu - jak zrobić?
Kompozycja z doniczkowych hiacyntów fot.: Biuro Kwiatowe Holandia
O tej porze roku w kwiaciarniach z łatwością można kupić kwitnące hiacynty w doniczkach. Oto pomysł na prostą kompozycję z hiacyntów.

Zimą wiele osób ozdabia swoje mieszkania kwitnącymi roślinami doniczkowymi. W zimowej ofercie kwiaciarni nie może zabraknąć pędzonych hiacyntów, uprawianych w doniczkach. Można kupić hiacynty w różnych kolorach, choć dwa z nich są najpopularniejsze: niebieski i różowy.

>>> Hiacynt w domu - wszystko o hiacyntach. Co musisz wiedzieć, by prezentował się pięknie? [KLIKNIJ]

Cebule hiacyntów zazwyczaj posadzone są w mało efektownych doniczkach o niewielkich rozmiarach, które stanowią wątpliwą ozdobę. Aby uatrakcyjnić kwitnącą roślinę, najczęściej doniczkę z hiacyntem po prostu wstawiamy do ozdobnej osłonki. Warto jednak poświęcić trochę czasu i stworzyć z kwitnących hiacyntów ciekawą kompozycję roślinną.

Kompozycja z kwitnących hiacyntów w szklanym naczyniu

Nasza propozycja roślinnej kompozycji z kwitnących różowych hiacyntów jest wyjątkowo łatwa do wykonania. Do jej zrobienia potrzebujemy szklanego przeźroczystego naczynia oraz kilku doniczek kwitnących hiacyntów (na przykład o kwiatach różowego koloru).
Wysokość naczynia dobieramy tak, aby cebule hiacyntów nie wystawały więcej nad krawędź niż około 1 cm. Hiacynty ostrożnie wyjmujemy z doniczek i umieszczamy jeden przy drugim w szklanym naczyniu, ale nie wciskamy ich „na siłę”. I to cała nasza praca!
Dodatkową ozdobą takiej kompozycji – obok oczywiście pięknych kwiatów hiacyntów i ładnie kontrastujących z nimi liści rośliny, stanowią także widoczne przez przeźroczyste ścianki szklanego naczynia, białe, nitkowate korzenie.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 14.01.2014 06:45
Autor: mada
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Jak zaczynał karierę Zygmunt Miłoszewski, laureat Paszportu Polityki 2014?
Jak zaczynał karierę Zygmunt Miłoszewski, laureat Paszportu Polityki 2014?

Zygmunt Miłoszewski - to do niego należał rok 2014. Autor powieści ...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.