porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak pielęgnować paprocie w domu?
Jak pielęgnować paprocie w domu? Paprocie są roślinami „zdrowymi”, wydzielają dużo tlenu i polepszają klimat ...
Hiacynty w prostej kompozycji

Prosta kompozycja z kwitnących hiacyntów w szklanym naczyniu - jak zrobić?

Prosta kompozycja z kwitnących hiacyntów w szklanym naczyniu - jak zrobić?
Kompozycja z doniczkowych hiacyntów fot.: Biuro Kwiatowe Holandia
O tej porze roku w kwiaciarniach z łatwością można kupić kwitnące hiacynty w doniczkach. Oto pomysł na prostą kompozycję z hiacyntów.

Zimą wiele osób ozdabia swoje mieszkania kwitnącymi roślinami doniczkowymi. W zimowej ofercie kwiaciarni nie może zabraknąć pędzonych hiacyntów, uprawianych w doniczkach. Można kupić hiacynty w różnych kolorach, choć dwa z nich są najpopularniejsze: niebieski i różowy.

>>> Hiacynt w domu - wszystko o hiacyntach. Co musisz wiedzieć, by prezentował się pięknie? [KLIKNIJ]

Cebule hiacyntów zazwyczaj posadzone są w mało efektownych doniczkach o niewielkich rozmiarach, które stanowią wątpliwą ozdobę. Aby uatrakcyjnić kwitnącą roślinę, najczęściej doniczkę z hiacyntem po prostu wstawiamy do ozdobnej osłonki. Warto jednak poświęcić trochę czasu i stworzyć z kwitnących hiacyntów ciekawą kompozycję roślinną.

Kompozycja z kwitnących hiacyntów w szklanym naczyniu

Nasza propozycja roślinnej kompozycji z kwitnących różowych hiacyntów jest wyjątkowo łatwa do wykonania. Do jej zrobienia potrzebujemy szklanego przeźroczystego naczynia oraz kilku doniczek kwitnących hiacyntów (na przykład o kwiatach różowego koloru).
Wysokość naczynia dobieramy tak, aby cebule hiacyntów nie wystawały więcej nad krawędź niż około 1 cm. Hiacynty ostrożnie wyjmujemy z doniczek i umieszczamy jeden przy drugim w szklanym naczyniu, ale nie wciskamy ich „na siłę”. I to cała nasza praca!
Dodatkową ozdobą takiej kompozycji – obok oczywiście pięknych kwiatów hiacyntów i ładnie kontrastujących z nimi liści rośliny, stanowią także widoczne przez przeźroczyste ścianki szklanego naczynia, białe, nitkowate korzenie.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 17.04.2018 12:55
Autor: mada
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Łukasz Warzecha - kim jest?

Łukasz Warzecha: dziennikarz, publicysta, komentator sportowy, członek rady redakcyjnej „Międzynarodowego ...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.