porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Prosta kompozycja z kwitnących hiacyntów w szklanym naczyniu - jak zrobić?
Prosta kompozycja z kwitnących hiacyntów w szklanym naczyniu - jak zrobić? O tej porze roku w kwiaciarniach z łatwością można kupić ...
Wiosna na parapecie - jak w środku zimy mieć wiosenne kwiaty? Jak uprawiać rośliny cebulowe w doniczkach?

Rośliny cebulowe w doniczkach - co zrobić, by zakwitły zimą?

Rośliny cebulowe w doniczkach - co zrobić, by zakwitły zimą?

W pojemnikach można uprawiac wszystkie wiosenne kwiaty cebulowe.

fot.: Biuro Kwiatowe Holandia
Wystarczy kilka kwitnących cebulek w doniczce, byw Twoim mieszkaniu zagościła wiosna. Aby w środku zimy zrobiło się radośnie i kolorowo, trzeba nieco wcześniej zająć się pędzeniem roślinek cebulowych w doniczkach. Jak to zrobić?

Stęsknieni za wiosennymi barwami i zapachami, chętnie kupujemy hiacynty, krokusy, żonkile i narcyzy. Jeśli chcemy cieszyć się kwiatami dłużej, zabawmy się w ogrodnika i posadźmy cebulki w doniczkach. To łatwe, warto spróbować. Dobór koloru i roślin to tylko sprawa naszego gustu. Pięknie prezentują się zarówno nieduże donice, w których kwitnie jedna roślina, jak również szerokie i płaskie naczynia, w których jednocześnie możemy posadzić kilka sztuk.

Jak uprawiać cebulki w doniczce?

W sklepie ogrodniczym kup cebulki specjalnie preparowane (podpędzane). Pojemniki muszą mieć głębokość ok. 20 cm i otwory w dnie, umożliwiające odpływ wody. Na dnie ułóż 5-centymetrową warstwę drenażu z keramzytu, potłuczonych skorupek starej doniczki lub po prostu drobnych kamyków. Ziemię doniczkową wymieszaj pół na pół z torfem. Cebulki posadź gęsto i dość płytko – połowa cebulki musi wystawać nad powierzchnię. Jedynie hiacynty i narcyzy sadzimy głębiej – tak, aby wystawał tylko wierzchołek. Doniczki z cebulkami wstaw do ciemnego, chłodnego pomieszczenia (np. do piwnicy). Podlewaj raz w tygodniu (ziemia musi być wilgotna, ale nie mokra). Gdy pokażą się pierwsze listki, doniczki przenieś do mieszkania i czekaj na kwiaty.

Jak pielęgnować  rośliny cebulowe w pojemniku?

Rozwijające się rośliny potrzebują dużo wody, trzeba je podlewać regularnie (2 razy w tygodniu) i obficie. Robimy to w taki sposób, żeby nie zamoczyć wierzchnich części cebulek, bo będą gnić. Najlepiej wlewać wodę nie do doniczki, ale na podstawkę. Natomiast nawożenie nie jest konieczne. Kwiatom trzeba też zapewnić dużo światła i odpowiednią temperaturę, nie można ich przegrzewać. Temperatura nie powinna przekraczać 20ºC.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 17.04.2018 12:55
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Michał Witkowski - kim jest? Co osiągnął?
Michał Witkowski - kim jest? Co osiągnął?

W ostatnim miesiącu znów głośno zrobiło się o pisarzu i ...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.