porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
BAMBUS - pielęgnacja, hodowla Popularny bambus - "Lucky Bamboo" to ładna i dekoracyjna roślina ...
Ciesz się dobieraniem kwiatów zgodnie z nadchodzącymi po sobie porami roku.

WIOSENNE KWIATY. Jak pięknie eksponować kwiaty cięte?

Kwiaty w cudowny sposób dodają ciepła i uroku każdemu wnętrzu. Świętujmy kolejne pory roku charakterystycznymi dla nich gatunkami w różnej palecie barw. Niech aranżacje kwiatowe w domu będą odpowiedzią na to, co dzieje się w przyrodzie. Czerpmy pomysły z ogrodu.

Oto kilka naszych rad, które pomogą ci zostać najlepszą florystką w swoim własnym domu:

  1. Eksperymentuj z kwiatami. Da ci to wiele frajdy i satysfakcji. Stwórz kolekcję wazonów, które ci się szczególnie podobają i listę kwiatów, które lubisz, oraz listę kolorów, które będą pasowały do twojego wnętrza. A potem… ciesz się dobieraniem kwiatów zgodnie z nadchodzącymi po sobie porami roku.

  2. Pamiętaj, dobór wazonów jest równie ważny jak dobór gatunków kwiatów. Zawsze wypatruj wazonów, zarówno bajecznie kolorowych, jak i jednobarwnych, dzbanków i mis, w których kwiaty cięte będą pięknie się prezentowały.

  3. Nie tylko wazony, ale i imbryki, dzbanki, cukiernice, słoje – wszystkie te naczynia świetnie nadają się do ekspozycji kwiatów ciętych, wysil wyobraźnię!

  4. Stare wazony mogą mieć niewidoczne dla oka pęknięcia. Przed włożeniem w nie kwiatów koniecznie sprawdź czy skarby z pchlich targów nie przeciekają.

  5. Jeśli masz swoje ukochane naczynie, ale jest zbyt zniszczone, by napełnić j wodą używaj go do ekspozycji kwiatów suchych lub sztucznych.

  6. Unikaj wstawiania kwiatów do metalowych naczyń, bo to skraca im życie.

  7. Gąbka do układania roślin nie ulega biodegradacji, staraj się więc jej nie używać. Zawiera ona rakotwórczy formaldehyd. Zamiast niej możesz użyć drutu florystycznego

  8. Samą kolekcje naczyń do kwiatów możesz pięknie wyeksponować na półce lub parapecie. Wkładaj do nich po kilka kwiatów, by nie zagłuszyły interesującego zestawu samych naczyń.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 07.04.2014 12:57
Autor: MK
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Bogumił Kulczycki, ojciec Jarosława Kulczyckiego. Kim był?
Bogumił Kulczycki, ojciec Jarosława Kulczyckiego. Kim był?

Kilka dni po scysji w programie Jarosława Kulczyckiego, prawicowa Gazeta ...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.