porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Stelaż WC z gotową obudową – sposób na szybko remont. Co warto wiedzieć?
Stelaż WC z gotową obudową – sposób na szybko remont. Co warto wiedzieć? Urządzenia sanitarne chętnie wieszamy na stelażach instalacyjnych. To estetyczny i ...
Dodatki niezbędne w łazience.

Akcesoria łazienkowe - jak je wybrać?

Akcesoria łazienkowe - jak je wybrać?
fot.: thinkstockphotos.com
Akcesoria łazienkowe - małe, dekoracyjne, praktyczne, często w biżuteryjnych wykończeniach: czerwonym złocie, platynie, niklu są nie tylko niezbędnymi elementami wystroju łazienki, grają także rolę dekoracji. Nie bez powodu nazywa się je łazienkową biżuterią.

Nawet najoszczędniej urządzona łazienka staje się dzięki akcesoriom bardziej komfortowa i przytulna. Choć to tylko dodatki, budzą silne emocje. Ostro ściera się obecnie kilka tendencji.

>>> Jakie są trendy w oświetlaniu łazienki? [KLIKNIJ]

Projektanci eksponują akcesoria, ukrywają je w zabudowach albo integrują je z innymi sprzętami. Akcesoria dobiera się do armatury. Obecnie popularne są baterie w kolorach czarnym i białym, które zestawia się z dodatkami w wersjach black & white. Do armatury chromowanej czy w barwie miedzianozłotej dobiera się dodatki z identycznym wykończeniem. Takie akcesoria, jak np. uchwyt na papier czy szczotkę WC, zgodnie z najnowszymi trendami, chowa się w szafkach zabudowujących stelaże toalet i bidetów, by zminimalizować liczbę sprzętów pozostających na widoku i uporządkować przestrzeń. Ciekawym rozwiązaniem są też wieszaki na szlafroki, umieszczane za zamykanym frontem szafki. W roli akcesoriów łazienkowych zastosować można nawet elementy zastawy stołowej, które dodadzą smaku łazienkom, zwłaszcza tym o surowym wystroju.
Na paterze, zamiast ozdobnych babeczek, można położyć perfumy, biżuterię, pachnące kosmetyki, na porcelanowym talerzyku zamiast kawałka tortu - mydło lub gąbkę.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jakie są trendy w oświetlaniu łazienki?

Trendy w oświetlaniu łazienki są bardzo odważne, bo – powiedzmy to sobie szczerze – praktyczność rozwiązań przegrywa z dekoracyjnością lamp. Najistotniejszą kwestią jest właściwe oświetlenie lustra.

Prysznic bez kabiny. Jakie są łazienkowe trendy?

Prysznic poza łazienką, do tego bez kabiny? Takie są trendy.

Jak zaplanować łazienkę, aby uchronić ją przed wilgocią? Jak zaplanować łazienkę, aby uchronić ją przed wilgocią?

Urządzenie łazienki to nie tylko wybór płytek ceramicznych, umywalki, wanny i innych sprzętów. Bardzo ważne jest właściwe zabezpieczenie przed wilgocią, której przecież w łazience nie brakuje. Bardzo...

Aktualizacja: 08.02.2015 10:03
Autor: Tekla Sapiens
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Maddinka nie żyje. Kim byla znana blogerka modowa?
Maddinka nie żyje. Kim byla znana blogerka modowa?

Kim była Maddinka, 27-letnia blogerka modowa, która zmarła nagle we ...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.