porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak wybrać miskę sedesową? [SPRAWDZONE RADY]
Jak wybrać miskę sedesową? [SPRAWDZONE RADY] Zakup miski ustępowej powinien być starannie przemyślany. Wybierając model odpowiedni ...
Co warto wiedzieć o bateriach podtynkowych?

Baterie podtynkowe – modne i wygodne. Co warto o nich wiedzieć?

Baterie podtynkowe – modne i wygodne. Co warto o nich wiedzieć?

Co warto wiedzieć o bateriach podtynkowych?

fot.: thinkstockphotos.com
Staramy się, by rury i podłączenia sanitarne były ukryte w ścianie lub pod obudową z płyt gipsowo-kartonowych. Do tak prowadzonych instalacji idealne są baterie podtynkowe.

Baterie podtynkowe składają się z dwóch elementów: podtynkowego, umieszczonego w otworze w ścianie lub za obudową, i natynkowego, zamontowanego na wierzchu wykończonej ściany. Rury z wodą łączy się z elementem podtynkowym. Element podtynkowy baterii oprócz podłączeń do instalacji często zawiera także mieszacz. Zwykle jest to głowica ceramiczna. Część natynkową stanowi wtedy płytka maskująca z uchwytem lub pokrętłami do regulacji strumienia i temperatury wody.

Baterie podtynkowe – co musisz wiedzieć?

Jeżeli mechanizm mieszający, przełączniki oraz uchwyty lub pokrętła należą do elementu natynkowego, jest on uniwersalny (taki sam do wanny i prysznica). Elementy natynkowe baterii są wtedy różne - tylko z uchwytem do regulacji strumienia wody lub także z przełącznikiem do przestawiania strumienia wody z wylewki do słuchawki i odwrotnie. Ponieważ element podtynkowy boaterii jest ukryty w ścianie i jego ewentualna wymiana byłaby bardzo kłopotliwa, musi być bardzo trwały i szczelny.

>>> Baterie podtynkowe. W czym są lepsze od tradycyjnych? [KLIKNIJ!]

Baterie podtynkowe są bardzo często jednouchwytowe (mają jeden wspólny uchwyt do regulacji temperatury i natężenia strumienia wody. Przełącznik prysznicowy jest zwykle automatyczny. Po zamknięciu wypływu wody i ponownym uruchomieniu wraca do standardowego ustawienia, czyli kieruje wodę do wylewki. Wielu producentów ma w ofercie baterie podtynkowe z blokadami strumienia i temperatury wody oraz baterie termostatyczne.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jakie są trendy w projektowaniu baterii łazienkowych? Jakie są trendy w projektowaniu baterii łazienkowych?

Baterie łazienkowe jak lampy, półki lub rzeźby. Kształty bardziej zaokrąglone niż kanciaste, innowacyjne sposoby sterowania armaturą, modne wykończenia. Nowe trendy wyznaczają takie sławy designu jak...

Baterie łazienkowe – jakie są najmodniejsze wykończenia? Baterie łazienkowe – jakie są najmodniejsze wykończenia?

Tegoroczne targi w Mediolanie przyniosły rewolucję w dziedzinie baterii łazienkowych i kuchennych. Teraz najmodniejsze wykończenie jest w kolorze złota i miedzi. Chrom na silną konkurencję!

Baterie podtynkowe. W czym są lepsze od tradycyjnych? Baterie podtynkowe. W czym są lepsze od tradycyjnych?

W nowoczesnych łazienkach instalacje wykonuje się tak, aby podłączenia urządzeń sanitarnych były jak najmniej widoczne, a rury schowane w ścianie. Do takich instalacji najlepsze są baterie podtynkowe.

Aktualizacja: 03.02.2015 09:41
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Łukasz Masiak. Kim był zabity dziennikarz z Mławy?

Łukasz Masiak, znany mławski dziennikarz, został zamordowany w toalecie w ...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.