porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak poprawić ogrzewanie łazienki? [SPRAWDZONE RADY]
Jak poprawić ogrzewanie łazienki? [SPRAWDZONE RADY] W łazience powinno być o kilka stopni cieplej niż w ...
Wanna z hydromasażem - co warto wiedzieć zanim kupisz?

Co warto wiedzieć o wannach z hydromasażem?

Co warto wiedzieć o wannach z hydromasażem?

Wanna z hydromasażem jest co prawda droższa od zwykłej wanny, lae tez doskonale pomaga się odprężyć.

fot.: SANPLAST
Masaż strumieniami wody lub tłoczonym do wody powietrzem to świetny sposób na odprężenie, odświeżenie i poprawę samopoczucia. Hydromasaże mogą być elementem rehabilitacji lub leczenia osób cierpiących na różne dolegliwości.

Masaż powietrzem wtłaczanym do napełnionej wodą wanny jest nazywany kąpielą perełkową. Pęcherzyki powietrza delikatnie masujące skórę poprawiają jej ukrwienie. Bardziej intensywny jest masaż wodny (bicze wodne). Pompa przez tak zwany ssak zasysa wodę, którą jest napełniona wanna, a następnie tłoczy ją do dysz wodnych (woda krąży w obiegu zamkniętym). Dysze mogą generować strumień śrubowy lub rozdzielać go na kilka mniejszych, masujących ciało kąpiącego się w wielu punktach. Dysze mogą być skonstruowane tak, by możliwy był masaż wodno-powietrzny. Uzupełnieniem masażu wodnego mogą być fale ultradźwiękowe poprawiające ukrwienie tkanek, metabolizm i rozgrzewające.

W tańszych modelach wanien sterowanie hydromasażem polega jedynie na włączaniu i wyłączaniu pompy lub dmuchawy. W droższych modelach sterowanie jest elektroniczne. Wówczas wanna ma zwykle czujnik poziomu wody uniemożliwiający włączenie pompy, gdy woda nie zalewa wszystkich dysz (mogłoby to spowodować awarię pompy). System sterowania może umożliwiać zaprogramowanie czasu i natężenia masażu, temperaturę wody, ustawić liczbę dysz biorących udział w masażu, oraz jego rodzaj (na przykład stały lub pulsujący), włączyć osuszanie lub system automatycznej dezynfekcji. Niektóre wanny są wyposażone w zdalne sterowanie pilotem.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 19.02.2015 15:35
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Zmarł Richard Glatzer. Kim był?
Zmarł Richard Glatzer. Kim był?

Richard Glatzer nie żyje. Reżyser chorował na stwardnienie zanikowe boczne ...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.