porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Prysznic bez brodzika. Jaki odpływ da elegancki efekt?
Prysznic bez brodzika. Jaki odpływ da elegancki efekt? Sprawny i wydajny odpływ wody spod natrysku jest warunkiem komfortowej ...
Co zrobić, by w łazience było nie tylko pięknie, ale i ciepło?

Jak poprawić ogrzewanie łazienki? [SPRAWDZONE RADY]

Jak poprawić ogrzewanie łazienki? [SPRAWDZONE RADY]

Co zrobić, by w łazience było nie tylko pięknie, ale i ciepło?

fot.: thinkstockphotos.com
W łazience powinno być o kilka stopni cieplej niż w pokojach, a często zainstalowane tam ogrzewanie nie jest w stanie tego zapewnić. Jak je uzupełnić lub poprawić, aby zapewniało komfort?

Ogrzewanie łazienki: grzałka w grzejniku

W łazienkach zwykle instaluje się grzejniki drabinkowe. W wielu modelach takich grzejników da się zamontować elektryczną grzałkę. To umożliwi pracę grzejnika także poza sezonem grzewczym, kiedy nie dociera do niego ciepło z wyłączonego kotła, a w łazience chcielibyśmy mieć wyższą temperaturę. Grzałkę montuje się w jednym z dwóch dolnych króćców przyłączeniowych. Podłącza się ją do gniazda na napięcie 230 V za pomocą kabla z wtyczką. Gniazdo musi mieć uziemienie (bolec) i znajdować się w pobliżu grzejnika, ponieważ kabel nie jest zwykle zbyt długi.

Ciepła podłoga w łazience

Dobrym sposobem na poprawienie jakości ogrzewania w łazience jest zamontowanie w jej podłodze elektrycznych kabli lub mat grzejnych – ogrzewania podłogowego. Łatwiej ułożyć matę – można to nawet zrobić samodzielnie używając dostępnych w sprzedaży gotowych zestawów zawierających wszystkie elementy potrzebne do wykonania pętli ogrzewania. Podłączenie do instalacji 230 V, które robi się w puszce elektrycznej, powinno się zlecić elektrykowi z uprawnieniami. Maty mają bardzo małą grubość i można je ułożyć nawet na starej posadzce i przykryć nową, ponieważ poziom podłogi zmieni się przez to nieznacznie.

>>> Ogrzewanie podłogowe w łazience – co warto wiedzieć? [KLIKNIJ!]

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 11.02.2015 16:52
Autor: ms
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest święty Stanisław Papczyński?

Spowiednik króla Jana III Sobieskiego, założyciel Zgromadzenia Księży Marianów, błogosławiony ...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.