porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak oświetlić łazienkę? Od lamp do łazienki oczekujemy światła jasnego, byśmy mogli o ...
Łazienka w dobrym świetle

Jakie lampy są odpowiednie do łazienki?

Jakie lampy wybrać? Co nowego oferują producenci. Poznaj zasady i nowinki i oświetl swoją łazienkę bezpiecznie i efektownie.

W łazience ważne jest bezpieczeństwo. Nie na każde oświetlenie możemy sobie pozwolić. Oprawy powinny odpowiadać normom szczelności (paro- i wodoszczelność oznaczana jest symbolem IP) i nie należy ich montować bliżej niż 60 cm od sprzętów, takich jak wanna, kabina, umywalka. Oprawy instalowane w strefie bezpośredniego kontaktu z wodą, na przykład wewnątrz kabiny prysznicowej, muszą mieć odporność IP 65, pozostałe oprawy dobrze, by miały IP 44. W strefie oddalonej od wody wystarczy IP 20. Gdy nie udaje nam się znaleźć opraw typowo łazienkowych, zgodnych z normami szczelności, odpowiednich pod względem wzorniczym i pasujących do danego wystroju, można użyć w łazience opraw przewidzianych do stosowania na zewnątrz budynków. Są hermetyczne (IP65) i wiele z nich wyróżnia się interesującym designem.

Do łazienki wkraczają nowe technologie. W szczelinach sufitu, pod lub nad szafkami, pod wanną stosuje się ukryte pasy ledowe (czasami nawet światło w kolorach RGB). LED instaluje się nie tylko w formie linii, ale także punktowo – oprawy montowane są w posadzce lub ścianie, nawet wewnątrz kabiny prysznicowej. Jeśli zaplanujemy deszczownicę zintegrowaną ze światłem, wówczas nie potrzebujemy dodatkowych punktów świetlnych.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak urządzić łazienkę, by była bezpieczna dla dziecka? Jak urządzić łazienkę, by była bezpieczna dla dziecka?

Urządzając łazienkę, z której korzystać będzie dziecko, trzeba myśleć nie tylko o wystroju, ale przede wszystkim o bezpieczeństwie. Mówimy, jak urządzić bezpieczną łazienkę.

Łazienka bezpieczna dla dziecka - sprytne sposoby Łazienka bezpieczna dla dziecka - sprytne sposoby

Jak urządzić i wyposażyć łazienkę, żeby była bezpieczna dla dziecka? Sprawdź nasze pomysły.

Jakie są trendy w oświetlaniu łazienki?

Trendy w oświetlaniu łazienki są bardzo odważne, bo – powiedzmy to sobie szczerze – praktyczność rozwiązań przegrywa z dekoracyjnością lamp. Najistotniejszą kwestią jest właściwe oświetlenie lustra.

Aktualizacja: 17.04.2018 21:46
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Afera Durczoka - kim jest Elżbieta W.?
Afera Durczoka - kim jest Elżbieta W.?

Trwa dziennikarskie i policyjne śledztwo w sprawie przedmiotów odnalezionych w ...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.