porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak urządzić łazienkę? Nowe trendy w aranżacji wnętrz [GALERIA ZDJĘĆ]
Jak urządzić łazienkę? Nowe trendy w aranżacji wnętrz [GALERIA ZDJĘĆ] Zastanawiasz się nad nowym wystrojem łazienki? Firmy zajmujące się aranżacją ...
Jakie płytki zastosować w łazience? Czy gres lub klinkier sprawdzi się w łazience tak jak glazura i terakota?

Jakie płytki do łazienki? Glazura, terakota, gres, klinkier...

Jakie płytki do łazienki? Glazura, terakota, gres, klinkier...

W łazience możemy stosować nie tylko tradycyjną glazurę i terakotę, ale też gres czy klinkier.

fot.: jupiterimages
Wybór płytek do łazienki to nie lada zadanie. Producenci oferują mnóstwo wzorów glazury i terakoty. To jednak nie wszystko. Płytki oprócz tego, że zaspokoją twoje gusta, płytki łazienkowe powinny również spełniać określone parametry.

Płytki do łazienki powinny być odporne na działanie wilgoci. Producenci oferują najczęściej glazurę, terakotę, gres porcelanowy albo klinkier szkliwony.

Glazura

Glazura to płytki pokryte szkliwem. Ponieważ są one dość delikatne i kruche, sprawdzą się jedynie na ścianach. Nie nadają się do układania na zewnątrz, ale znakomicie ozdobią wnętrze – zwłaszcza łazienki.

Terakota

Terakota jest bardziej wytrzymała od glazury i nadaje się również do układania na podłodze. To płytki kamionkowe szkliwione o gładkiej lub fakturowanej powierzchni. Ich budowa nie jest jednolita. To znaczy, że gdy obtłuczesz płytkę, twoim oczom ukaże się czerep. Ponieważ terakota nie jest mrozoodporna, nie powinno się jej układać na tarasie.

Gres

Gres możesz zarówno układać na podłogach, jak i na ścianach. Gres porcelanowy wykonany ze zmielonego kwarcu, kaolinu i skaleni w różnych proporcjach. Materiał ten jest twardy i odporny na działanie środków chemicznych, ale niestety dość śliski i trudno z niego usunąć plamy. Wyróżniamy kilka rodzajów gresów porcelanowych, między innymi gres polerowny, szkliwiony i techniczny.

Klinkier szkliwiony

Klinkier szkliwiony możesz zastosować zarówno na podłodze, jak i na ścianach. To materiał bardzo twardy, a jednocześnie występujący pod wieloma kolorami. Płytki klinkierowe charakteryzują się nierównościami w wymiarach i sprawdzą się w łazienkach w stylu rustykalnym.

>>> Jakie płytki do łazienki – małe czy duże? Kafelki – w jakim kolorze? [KLIKNIJ!]

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 08.10.2013 14:44
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Andreas Lubitz, pilot airbusa Germanwings. Kim był? [KARIERA, RODZINA]

Ze wstępnych ustaleń śledczych badających katastrofę samolotu airbus linii Germanwings ...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.