porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Prysznic czy deszczownica – jakie rozwiązanie wybrać?
Prysznic czy deszczownica – jakie rozwiązanie wybrać? Standardowe kabiny są passe. Pomyśl o prysznicu w otwartej przestrzeni ...
Jak wybierać ręczniki? Jakie ręczniki kupić? Jakie ręczniki są najlepsze?

Jakie ręczniki łazienkowie kupić? SPRAWDZONE PORADY

Jakie ręczniki łazienkowie kupić? SPRAWDZONE PORADY

Jakie ręczniki są najlepsze?

fot.: heltje/sxc
Wybór ręczników do łazienki to niełatwa sprawa. Muszą być duże, puszyste, ale też powinny chłonąć wodę, nie śmiecić kłaczkami, szybko wysychać. Trudny wybór, szczególnie jeśli poznać opinie użytkowników.

Ręczniki łazienkowe powinny być puszyste, miłe w dotyku i na tyle duże, by wycieranie się po kąpieli było przyjemnością, a nie trudnością. Jakie ręczniki wybrać? Oto kilka rad, które będą dobrą podpowiedzią.

Jakie ręczniki łazienkowe wybrać?

Puszyste ręczniki mają gramaturę od 500 gram na m2. Luksusowe mają nawet wagę 800 gram/m2. Im wyższa gęstość splotu ręcznika, tym jego wyższa jakość.

Chłonne ręczniki są zrobione z bawełny. Tu najlepsza jest bawełna z Egiptu. Jakość ręczników poprawia dodatek jedwabiu.

Ręcznik łazienkowy średniej wielkości ma wymiary 140x70 cm. Są też ręczniki kąpielowe, które można zabrać na plażę – mają co najmniej 180x100 cm.

• Ręczniki są produkowane w całej gamie kolorów i wzorów. Warto dobrać więc ręczniki odpowiednie do kolorystyki łazienki oraz upodobań domowników. Wybór jest naprawdę duży!

>>> Co zrobić, żeby ręczniki w łazience szybciej wysychały? [KLIKNIJ!]

Zdecydowałeś się? Warto poczytać, co użytkownicy mówią o naszym wyborze. Okazuje się, że grube puszyste ręczniki, choć tak bardzo lubimy się w nie wycierać, na przykład w hotelach, nie są praktyczne. Kupione zbyt tanio, w hipermarkecie, zwyczajnie nie chłoną wody, robią się śliskie, sypią się z nich kłaczki; te reczniki bardzo długo schną. W praktyce lepsze okazują się cieńsze duże ręczniki łazienkowe i kąpielowe. Warto te doświadczenia innych przemyśleć przed zakupem...

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 09.10.2013 14:50
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Jak zaczynał karierę Zygmunt Miłoszewski, laureat Paszportu Polityki 2014?
Jak zaczynał karierę Zygmunt Miłoszewski, laureat Paszportu Polityki 2014?

Zygmunt Miłoszewski - to do niego należał rok 2014. Autor powieści ...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.