porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Malowanie płytek łazienkowych. Jak to zrobić? Jak wykonać dekoracje na płytkach?
Malowanie płytek łazienkowych. Jak to zrobić? Jak wykonać dekoracje na płytkach? Jeśli płytki w twojej łazience wydają ci się monotonne, nie ...
Schwoki i szafki łazienkowe. Jakie wybrać? Meble łazienkowe

Meble łazienkowe. Jakie meble wybrać do małej i dużej łazienki?

Meble łazienkowe. Jakie meble wybrać do małej i dużej łazienki?

W dużej łazience zamiast tradycyjnych szafek można postawić na meble łazienkowe przypominające komody, dzięki którym nabierze ona charakteru prawdziwego salonu kąpielowego. 

fot.: Marcin Czechowicz
Bez względu na to czy łazienka jest duża czy mała, warto wygospodarować w niej miejsce na meble łazienkowe. Najlepiej, żeby były to zamknięte szafki, w których ukryjesz kosmetyki, artykuły higieniczne czy chemię domową. Sprawdź, jakie meble sprawdzą się w twojej łazience.

Meble do małej łazienki

Mała łazienka jest bardzo wymagającym pomieszczeniem. Jej przestrzeń trzeba bardzo starannie zaplanować, gdyż musi się w niej zmieścić wanna lub prysznic, toaleta, umywalka i pralka. To niezbędne minimum, a przydałyby się jeszcze jakieś meble łazienkowe - szafki lub schowki na zapasy szamponów, mydeł, papieru toaletowego czy chemię domową.

W małej łazience trudno znaleźć kawałek wolnej podłogi na stojące meble łazienkowe. Jeśli jednak uda ci się znaleźć chociaż niewielki fragment przestrzeni, warto pomyśleć o wąskiej, wysokiej szafce, którą będziesz mógł wstawić np. między pralką a umywalkę.

Jeżeli nie masz już wolnej przestrzeni na podłodze, warto zastanowić się nad wiszącymi szafkami łazienkowymi. Idealne do tego jest miejsce nad drzwiami, które zwykle pozostaje niezagospodarowane. Warto tam powiesić zamykaną szafkę, zwaną pawlaczem.

Jeśli chodzi o zagospodarowanie ścian w małej łazience, możesz również wykorzystać tą na toaletą. Pamiętaj tylko, że szafka musi mieć odpowiednią głębokość i należy powiesić ją na takiej wysokości, by wstając nie uderzyć w nią głową.

Dobre miejsce na schowki w łazience to miejsce nad umywalką. Zamiast lustra powieś tam szafkę z lustrem - schowasz w niej podręczne kosmetyki, pastę do zębów czy maszynki do golenia.

Meble do dużej łazienki

Duża łazienka pozwala nam zaszaleć z meblami łazienkowymi. Jeśli dobrze zaplanujesz rozmieszczenie podstawowych sprzętów, to na meble łazienkowe masz bardzo dużo miejsca. Mogą to być komody, toaletki, wbudowane lub wolnostojące szafy i szafki.

W dużej łazience możesz zrezygnować z wiszących szafek – na podłodze powinno być na tyle dużo miejsca, że spokojnie się bez nich obejdziesz.

Świetnym miejscem na schowek w dużej łazience jest wnęka, która powstaje nad wisząca miską ustępową. Zamknięcie jej drzwiami pasującymi do stylistyki łazienki pozwoli stworzyć wrażenie jednolitości ściany.

W dużej łazience warto wygospodarować również miejsce na mini kącik SPA. Wygodny fotel, urządzenie do masażu stóp, mini sauna do twarzy, a dookoła dużo zieleni. Czego chcieć więcej!

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Wnęki w ścianach – jak je zagospodarować? Wnęki w ścianach – jak je zagospodarować?

Równe ściany to domena nowych mieszkań. W starym budownictwie można natrafić przy remoncie na niespodzianki w postaci dziwnie ułożonych przewodów kominowych czy nieznanego przeznaczenia wnęki....

Jak urządzić idealna łazienkę?

Idealna łazienka uzależniona jest od wielkości łazienki, jej przeznaczenia oraz naszych potrzeb i preferencji.

Meble łazienkowe - jakie wybrać? Które przydadzą się najbardziej?

Nowoczesna łazienka to nie tylko efektowna ceramika łazienkowa, ale też meble łazienkowe. Można kupić od razu komplet składający się z szafki pod umywalkę oraz szafki wiszącej albo samemu zestawić...

Aktualizacja: 07.03.2013 11:17
Autor: int
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Popek?
Kim jest Popek?

Coraz większą popularność zdobywa Popek Monster, czyli samozwańczy Król Albanii ...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.