porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Litery łazienkowego alfabetu. Dziś N jak Paola Navone oraz O jak Oras i Opoczno

Kto jest kim w świecie łazienek: N jak Paola Navone oraz O jak Oras i Opoczno

Łazienkowego alfabetu ciąg dalszy. Na litery N i O na uwagę zasługują projektantka Paola Navone oraz firmy Oras i Opoczno.

NAVONE Paola

Paola Navone to słynna włoska projektantka, ciekawa ludzi i świata. – Jestem głodną wrażeń nomadką – mówi o sobie Paola Navone i przy okazji zdradza, że w Mediolanie, gdzie mieszka, spędza jedynie dwa dni w tygodniu. Wciąż w podróży. Dużo pracuje w Malezji i Hongkongu (ma tam pracownię). Drugim domem Paoli Navone jest Paryż, ulubionymi targami Maison & Object. Lista firm, z którymi współpracowała Paola Navone, imponuje (Navone od 30 lat wytycza nowe trendy we wzornictwie); są na niej m.in. Armani, Casa, Alessi, Natuzzi, Gervasoni, Swarovski. Paolanavone.it  

OPOCZNO

Opoczno to najbardziej rozpoznawalna marka płytek w Polsce. Wśród łazienkowych nowości Opoczno ma kolekcje „Alva”, „Baricello”, „Calvano”, „Daria”.

Historia firmy sięga roku 1883, kiedy Jan Dziewulski wraz z braćmi, Józefem i Władysławem Lange, otworzyli cegielnię, a po trzech latach – pierwszą na naszych ziemiach fabrykę płytek ceramicznych, nazywaną Dziewulanką. Z dawnych wzorów do dziś przetrwały m.in. płytki na podłodze kościoła św. Bartłomieja w Opocznie i okładziny w XIX-wiecznych gmachach Politechniki Warszawskiej.

W 2008 r. opoczyńska fabryka została przejęta przez Cersanit SA (obecnie Rovese). Opoczno.eu  

ORAS

Oras to producent baterii i natrysków. W grudniu 2011 roku bateria „Eterna” tej marki została wyróżniona  statuetką Top Builder za ekologię. Oras.pl

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak urządzić małą łazienkę? Jak urządzić małą łazienkę?

Specjaliści przekonują, że we wnętrzu dwa na dwa metry może powstać komfortowa łazienka. Tajemnica sukcesu tkwi w dobrym planie i sprytnych patentach.

Łazienka z oknem. Czy okno w łazience to dobre rozwiązanie? Łazienka z oknem. Czy okno w łazience to dobre rozwiązanie?

Okno w łazience nie jest niezbędne, ale z kilku przynajmniej powodów warto je mieć. Zobacz, czy decydować się na łazienkę z oknem i czy łatwo ją urządzić.

Aktualizacja: 18.04.2018 02:36
Autor: AD, MA
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Daniel Olbrychski: kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Daniel Olbrychski: kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Daniel Olbrychski. Polski aktor filmowy i teatralny, jeden z ulubionych ...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.