porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Ekologiczna armatura prysznicowa oszczędzająca wodę: jak wybrać?
Ekologiczna armatura prysznicowa oszczędzająca wodę: jak wybrać? Prysznic zamiast kąpieli w wannie – tę zasadę oszczędzania wody ...
Jak wykończyć prysznic bez brodzika?

Prysznic bez brodzika. Jak przygotować i wykończyć podłogę?

Prysznic bez brodzika. Jak przygotować i wykończyć podłogę?

Jak wykończyć prysznic bez brodzika?

fot.: thinkstockphotos.com
Jeśli chcemy mieć prysznic bez brodzika, musimy odpowiednio przygotować do tego podłogę w łazience. Najlepiej zacząć przed zrobieniem wylewki. Najłatwiej zrobić taki brodzik w nowym domu na parterze, w istniejącej łazience może być trudno.

Pod płaszczyzną prysznica bez brodzika muszą się zmieścić: rura kanalizacyjna, syfon, izolacja z folii oraz warstwy podłogi, o łącznej grubości 12-15 cm. Przed ułożeniem warstw podłogi trzeba doprowadzić podejście kanalizacyjne.  Najwygodniej zrobić je w podłodze na gruncie, bo łączna grubość jej warstw jest wystarczająca, by pomieścić wszystkie potrzebne elementy brodzika.

>>> Prysznic bez brodzika. Jaki odpływ da elegancki efekt? [KLIKNIJ!]

Na cieńszych z reguły stropach między kondygnacjami trzeba wykuć bruzdę na syfon i podejście kanalizacyjne, albo poprowadzić podejście pod stropem niższej kondygnacji i obudować, żeby było niewidoczne. Warto się upewnić u konstruktora, czy taki zabieg nie osłabi stropu. Rura kanalizacyjna musi być prowadzona ze spadkiem 2% w kierunku pionu lub przewodu odpływowego.

Po wykonaniu podłączenia na stropie układa się co najmniej 3-centymetrową warstwę ocieplenia ze styropianu, na niej folię PCW i wylewkę. Podłogę można wykończyć w sposób dobrany do wystroju łazienki, ale odporny na wodę i zapobiegający ewentualnemu pośliźnięciu się. Jeśli ułoży się na niej terakotę, spoiny powinny zostać wypełnione fugą wodoodporną.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Wanna czy brodzik - co lepsze? Jak połączyć wannę z prysznicem? Wanna czy brodzik - co lepsze? Jak połączyć wannę z prysznicem?

Masz małą łazienkę, w której nie zmieszczą się obok siebie wanna i brodzik? Zanim się zdecydujesz co wybrać, poznaj ich wady i zalety.

Prysznic bez brodzika. Jaki odpływ da elegancki efekt? Prysznic bez brodzika. Jaki odpływ da elegancki efekt?

Sprawny i wydajny odpływ wody spod natrysku jest warunkiem komfortowej kąpieli i chroni łazienkę przed zalaniem. Z tego powodu osobom chcącym mieć prysznic bez brodzika warto polecić wpusty liniowe o...

Aktualizacja: 16.03.2015 13:07
Autor: ms
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Zuzanna Borucka, youtuberka – kim jest? KARIERA, RODZINA
Zuzanna Borucka, youtuberka – kim jest? KARIERA, RODZINA

Kim jest Zuzanna Borucka? Oto, co trzeba wiedzieć o popularnej ...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.