porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Łazienka zawsze jak nowa. Jak uzyskać efekt świeżości? [SPRAWDZONE RADY]
Łazienka zawsze jak nowa. Jak uzyskać efekt świeżości? [SPRAWDZONE RADY] Białe kafelki, białe fugi, błyszczące fronty, szkło na ścianie... Tak ...
Jak elegancko usuwać wodę spod prysznica bez brodzika?

Prysznic bez brodzika. Jaki odpływ da elegancki efekt?

Prysznic bez brodzika. Jaki odpływ da elegancki efekt?

Jak elegancko usuwać wodę spod prysznica bez brodzika?

fot.: thinkstockphotos.com
Sprawny i wydajny odpływ wody spod natrysku jest warunkiem komfortowej kąpieli i chroni łazienkę przed zalaniem. Z tego powodu osobom chcącym mieć prysznic bez brodzika warto polecić wpusty liniowe o dużej płaszczyźnie odbioru wody i eleganckim nowoczesnym wyglądzie.

Coraz częściej rezygnujemy ze standardowych gotowych brodzików i wybieramy kabiny prysznicowe ustawiane bezpośrednio na odpowiednio przygotowanej podłodze łazienki. W takim przypadku wybór odpowiedniego odwodnienia jest szczególnie ważny. Do wyboru są odpływy punktowe oraz liniowe i to te ostatnie cieszą się coraz większą popularnością. Można spotkać także odpływy do montażu w płaszczyźnie pionowej (w ścianie), ale tych jest jeszcze stosunkowo niewiele.

Odwodnienia liniowe w prysznicu bez brodzika

Odpływy liniowe do pryszniców bez brodzika składają się z podłużnych korytek o długości od 40 do 120 cm i szerokości 4-8 cm, z osadnikiem i syfonem. Można kupić odpływy z korytkami z tworzywa sztucznego, aluminium albo stali nierdzewnej. Niektóre dają się przycinać na wymaganą długość.

Syfony (stałe w korytkach metalowych oraz stałe lub obrotowe – w plastikowych) mają wysokość od 65 do 160 mm i wydajność od mniej więcej 20 do blisko 72 l/min zależnie od rodzaju zamknięcia wodnego i średnicy odpływu.

>>> Prysznic bez brodzika. Kiedy odwodnienie punktowe, a kiedy liniowe? [KLIKNIJ!]

Korytka są od góry osłonięte rusztem, przeważnie wykonanym ze stali nierdzewnej, polerowanej lub satynowanej, rzadziej ze szkła w różnych kolorach. Mogą mieć też konstrukcje umożliwiającą wypełnienie płytkami lub inną okładziną używana do wykończenia podłogi w łazience.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Prysznic bez brodzika. Jak przygotować i wykończyć podłogę? Prysznic bez brodzika. Jak przygotować i wykończyć podłogę?

Jeśli chcemy mieć prysznic bez brodzika, musimy odpowiednio przygotować do tego podłogę w łazience. Najlepiej zacząć przed zrobieniem wylewki. Najłatwiej zrobić taki brodzik w nowym domu na parterze,...

Aktualizacja: 11.02.2015 16:41
Autor: ms
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Magda Prokopowicz: kim była?
Magda Prokopowicz: kim była?

Magdalena Prokopowicz zachorowała na raka w wieku 27 lat. Nie ...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.