porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Baterie podtynkowe – modne i wygodne. Co warto o nich wiedzieć?
Baterie podtynkowe – modne i wygodne. Co warto o nich wiedzieć? Staramy się, by rury i podłączenia sanitarne były ukryte w ...
Dlaczego warto poznać technologię stelażu instalacyjnego z gotową obudową?

Stelaż WC z gotową obudową – sposób na szybko remont. Co warto wiedzieć?

Stelaż WC z gotową obudową – sposób na szybko remont. Co warto wiedzieć?

Dlaczego warto poznać technologię stelażu instalacyjnego z gotową obudową?

fot.: thinkstockphotos.com
Urządzenia sanitarne chętnie wieszamy na stelażach instalacyjnych. To estetyczny i wygodny w użytkowaniu sposób montażu, dodatkowo dający szansę na ciekawe i niebanalne zaaranżowania przestrzeni w łazience.

Stelaż instalacyjny służący do podwieszenia sedesu, bidetu czy umywalki jest zbudowany z metalowej ramy montażowej z otworami do montażu przyłączy (wodociągowego i kanalizacyjnego) oraz elementów mocujących urządzenie sanitarne. W stelażu do miski ustępowej jest dodatkowo fabrycznie zamontowany zbiornik spłukujący.

>>> Wszystko o stelażach instalacyjnych różnych typów [KLIKNIJ!]

Po przymocowaniu stelaża do ściany i podłogi obudowuje się go zazwyczaj wodoodpornymi płytami gipsowo-kartonowymi, a następnie obudowę wykańcza w dowolny sposób, na przykład maluje, przykleja do niej tapetę albo płytki ceramiczne. Jeśli wykonanie takiej obudowy wydaje nam się zbyt pracochłonne, jest prostszy sposób. Można kupić stelaż z gotową obudową, którą wystarczy przymocować do ram stelaża.

Stelaż instalacyjny z gotową obudową – jak wygląda, jak działa?

Stelaż instalacyjny z gotową obudową zawiera – tak jak zwykły – wszystkie elementy konieczne do zawieszenia sedesu, bidetu czy umywalki. Dodatkowo w komplecie ma także elementy obudowy z hartowanego szkła, metalu lub innego materiału. Elementy te wystarczy przymocować do ramy nośnej – i gotowe. Taki sposób obudowywania jest wygodny i szybki. Stelaż instalacyjny z gotową obudową zastosowany w remontowanej łazience pozwala uniknąć kucia, tynkowania i uzupełniania zniszczonej glazury czy terakoty.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak wybrać uniwersalny natrysk? [SPRAWDZONE RADY] Jak wybrać uniwersalny natrysk? [SPRAWDZONE RADY]

W domu czy mieszkaniu z jednej łazienki korzysta zwykle kilka osób, dlatego urządzając ją warto wybierać możliwie uniwersalne rozwiązania. Taką zasadą należy się kierować między innymi kupując...

Jak zmienić kolor kafelków, aby łazienka przeszła prawdziwą metamorfozę? Jak zmienić kolor kafelków, aby łazienka przeszła prawdziwą metamorfozę?

Jedno jest pewne: potrzeba matką wynalazków! Nie musimy iść zawsze na kompromis między podejściem praktycznym a estetyką. Mamy kilka sposobów, jak szybko i niewielkim nakładem środków zmienić oblicze...

Aktualizacja: 03.02.2015 11:43
Autor: ms
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Sebastian Kulczyk. Kim jest i czym się zajmuje syn Jana Kulczyka?
Sebastian Kulczyk. Kim jest i czym się zajmuje syn Jana Kulczyka?

Kim jest Sebastian Kulczyk - syn Grażyny Kulczyk i multimilionera Jana ...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.