porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Co warto wiedzieć o wannach z hydromasażem?
Co warto wiedzieć o wannach z hydromasażem? Masaż strumieniami wody lub tłoczonym do wody powietrzem to świetny ...
W łazience lepsza wanna czy prysznic? A może to połączyć?

Wanna czy brodzik - co lepsze? Jak połączyć wannę z prysznicem?

Wanna czy brodzik - co lepsze? Jak połączyć wannę z prysznicem?
fot.: Pixabay
Masz małą łazienkę, w której nie zmieszczą się obok siebie wanna i brodzik? Zanim się zdecydujesz co wybrać, poznaj ich wady i zalety.

Kąpiel w wannie zajmuje sporo czasu – na samo napełnienie jej wodą musisz zaczekać kilka minut. Pod prysznicem umyjesz się błyskawicznie i - co ważne - w znacznie mniejszej ilości wody. Oczywiście w wannie też da się korzystać z prysznica - nie trzeba do tego brodzika. Problemem jest tylko zabezpieczenie łazienki przed zalaniem wodą tryskającą z wysoko umieszczonej dyszy. Może zatem lepiej zamiast wanny mieć brodzik z kabiną prysznicową? Zajmuje mniej miejsca i wygodniej się do niego wchodzi, ale nie daje możliwości wylegiwania się w wodzie, na co prędzej czy później możesz mieć ochotę. Jeśli w łazience masz już wannę, to pozbycie się jej i przygotowanie miejsca na kabinę pociąga za sobą konieczność przeprowadzenia kosztownego remontu – prawdopodobnie całej łazienki.

Najlepiej oczywiście mieć i wannę i kabinę prysznicową, ale nie zawsze jest na nie miejsce. Jeśli jednak nie możesz się zdecydować co wybrać, może spodoba ci się pomysł na „dwa w jednym”? Wannę można zasłonić sztywnym parawanem. Zastosowanie takiego, który zasłania ją całą, powoduje, że można w niej korzystać z prysznica równie swobodnie co w brodziku z kabiną. Tyle że trudniej się do niej dostać i z niej wyjść.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Prysznic bez kabiny. Jakie są łazienkowe trendy?

Prysznic poza łazienką, do tego bez kabiny? Takie są trendy.

Kupujemy kabinę prysznicową

Kabina prysznicowa będzie dobrym rozwiązaniem zarówno dla małych i dużych łazienek. Podpowiadamy, jak wybrać i przetestować kabinę prysznicową.

Prysznic czy wanna? Jak przygotować łazienkę? Prysznic czy wanna? Jak przygotować łazienkę?

Wanna albo kabina prysznicowa - oto jest pytanie. Zapewne zadaje je sobie każdy kto remontuje lub urządza łazienkę. Zarówno kabiny jak i wanny mają swoich zagorzałych zwolenników i przeciwników,...

Aktualizacja: 22.02.2015 12:34
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Andrzej PIASEK Piaseczny: kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Andrzej PIASEK Piaseczny: kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Andrzej Piasek Piaseczny to jeden z ważniejszych artystów ostatnich 20 ...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.