porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Co trzeba sprawdzić przed zakupem działki? [PORADNIK] Omawiamy krok po kroku, co musisz sprawdzić przed zakupem działki, ...
Zobacz, komu najlepiej wynająć mieszkanie.

Komu wynająć mieszkanie? Studentowi, pracującej parze czy rodzinie z dzieckiem

Komu wynająć mieszkanie? Studentowi, pracującej parze czy rodzinie z dzieckiem
Ceny najmu mieszkań w dużych miastach fot.: mat. pras. Domiporta
Sierpień i wrzesień to wzmożony okres poszukiwań mieszkań do wynajęcia. Szukają ich nie tylko studenci, którzy niebawem rozpoczynają rok akademicki, ale również pracujące pary i rodziny z dziećmi. Zobacz, komu najlepiej wynająć mieszkanie.

Studenci mieszkają w grupach

Dla studentów najatrakcyjniejsze są mieszkania dwupokojowe, w których mogą zamieszkać w większej grupie – najczęściej po dwie osoby w pokoju. Jest to dla nich ważne z powodu podziału kosztów, jakie muszą ponieść z tytułu wynajęcia i utrzymania takiego mieszkania. Oczywiste jest bowiem, że podział kosztów na trzy-cztery osoby sprawia, że jednostkowo płaci się za wynajem dużo mniej. Np. w Warszawie trzeba średnio zapłacić - 730 zł, we  Wrocławiu - 560 zł, w Gdańsku - 525 zł, w Krakowie - 540 zł, w Poznaniu - 440 zł, w Łodzi - 430 zł (źródło Domiporta.pl, 06.2014).

>>> Jak zarobić na nieruchomości? [KLIKNIJ]

Mieszkanie dla studenta powinno być przede wszystkim dobrze skomunikowane z uczelnią. Warto również, by zlokalizowane było w zadbanym bloku i bezpiecznej okolicy.

Mieszkanie dla pary

Osoby pracujące, szczególnie te rozpoczynające przygodę z dużym miastem, szukają niewielkich mieszkań. Zależy im bowiem na tym, by początkowe koszty wynajęcia i utrzymania np. kawalerki były niewielkie, zgodne z ich możliwościami finansowymi.

Mieszkanie dla pracującej pary powinno być wyposażone w duże łóżko, stół z krzesłami oraz pojemną szafę, a także podstawowe sprzęty gospodarstwa domowego takie jak pralka, lodówka, czy telewizor.

Mieszkanie dla rodziny – na dłużej

Rodziny z dziećmi zazwyczaj planują wynajem długoterminowy. Często wybierają mieszkania na rynku pierwotnym. W zależności od zasobności portfela wybierają zarówno mieszkania małe – kawalerki, jak i większe, nawet 3-4 pokojowe.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak rozliczać rachunki za media z osobą wynajmującą mieszkanie? Jak rozliczać rachunki za media z osobą wynajmującą mieszkanie?

Rozliczenia z najemcą rachunków za media, a zwłaszcza za energię elektryczną, są sporym problemem dla wynajmujących dom lub mieszkanie. Kwoty do rozliczenia są znaczące, a rachunek musi być...

Wynajem. Co zrobić, gdy najemca nie płaci za mieszkanie?

Jeśli najemca notorycznie zalega z zapłatą czynszu, nie ma co liczyć na to, że sytuacja się poprawi. Lepiej się go pozbyć i poszukać nowego. W ten sposób można zminimalizować straty, bo odzyskanie...

Aktualizacja: 05.08.2014 15:03
Autor: int
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Katarzyna Bonda - królowa polskiego kryminału?
Kim jest Katarzyna Bonda - królowa polskiego kryminału?

Katarzyna Bonda zyskała miano królowej polskiego kryminału. Już od kilku ...

Agent nieruchomości-jak nim zostać? Księga wieczysta nieruchomości – jak ją założyć? Podatek od nieruchomości: jak zgłosić nieruchomość? Egzekucja z nieruchomosci, jak długo? Udział w nieruchomości wspólnej. Sprzedaż nieruchomości – jak obliczyć 5-letni termin? Jak wybrać działkę budowlaną? Sposoby na sprzedaż nieruchomości. Jak zaoszczędzić na podatkach od nieruchomości? Jak założyć agencję nieruchomości? Jak założyć biuro lub agencję nieruchomości? Czy potrzebna jest licencja pośrednika? Jakie są koszty takiej agencji nieruchomości? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.