porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jaką wentylację powinien mieć garaż?
Jaką wentylację powinien mieć garaż? Wentylacja w garażu jest potrzebna po to, by odprowadzać na ...

Jak urządzić garderobę?

Jak urządzić garderobę?
Garderoba pomieści o wiele więcej rzeczy niż zwykła szafa - należy ją jednak odpowiednio zaplanować fot.: A. Szandomirski
Garderoby są coraz bardziej popularnym rozwiązaniem przechowywania odzieży. Oddzielna garderoba jest niezwykle praktyczna i wbrew pozorom do urządzenia garderoby nie jest wymagana duża przestrzeń. Sprawdź, jak urządzić garderobę, aby była zarówno funkcjonalna, jak i estetyczna.

Przestrzeń do przechowywania ubrań jest potrzebna w każdym domu. Garderoba urządzona z rozmysłem, zaplanowanym rozmieszczeniem półek i zawartości pozwoli zaprowadzić ład i porządek. Dzięki garderobie zlokalizowanej w oddzielnym pomieszczeniu, możemy zrezygnować z dodatkowych szaf czy komód, które zabierają miejsce w pomieszczeniu. Na rynku dostępnych jest wiele pomysłowych rozwiązań, dzięki którym można sprawić, że praktycznie na każdej powierzchni – czy to w bardzo małym pokoiku, na poddaszu, czy wąskim przejściu, bez problemu da się urządzić funkcjonalne pomieszczenie na odzież.

Jak urządzić garderobę?

Aby garderoba spełniała swoje funkcje i była wygodna w użytkowaniu należy ją szczegółowo zaplanować. Najlepiej jest o tym pomyśleć już na etapie projektowania domu, ale oczywiście nie oznacza to, że nie możemy zaplanować garderoby w już istniejącym budynku. Jeżeli nie ma specjalnie wydzielonego pomieszczenia na garderobę można wykorzystać jakąś niezbyt ustawną wnękę, przestrzeń pod schodami bądź wydzielić miejsce budując ścianki działowe z płyt gipsowo-kartonowych.

Najważniejszą rolę w garderobach odgrywają oczywiście wszelkiego rodzaju półki i wieszaki, które będą pomocne przy projektowaniu garderoby. Jednak projektując garderobę nie można zapomnieć o zaplanowaniu swobodnej komunikacji, która umożliwi wygodne użytkowanie.

Warto podzielić szafę na strefy tematyczne: szuflady na bieliznę, wieszaki tylko na spódnice i spodnie oraz koszule, miejsce na długie sukienki, kurtki, płaszcze czy odzież zimową. Można wygospodarować również miejsce na pudełka, w których trzyma się różne drobiazgi, np. chustki, szale, krawaty, paski, itp. Nie należy zapominać o stworzeniu specjalnego miejsca na buty.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 22.04.2015 08:43
Autor: Anna Trafisz
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Sasza Różycka - kim jest?
Sasza Różycka - kim jest?

Sasza Różycka to absolwentka grafiki i… striptizerka. Niedawno została wydana ...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.