porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Pokój na poddaszu dla dziecka. Zobacz, jak urządzić

Jak urządzić pokój dziecka na poddaszu?

Jak urządzić pokój dziecka na poddaszu?
fot.: Andrzej Szandomirski
Poddasze to dobre miejsce na urządzenie pokoju dla dziecka. Dzieci lubią różne zakamarki i schowki, a pod skosami jest ich mnóstwo. Urządzając pokój dziecka na poddaszu pamiętajmy o dobrym rozlanowaniu przestrzeni, tak by jak nalepiej wykorzystać miejsce.

Poddasze, dzięki skośnym połaciom dachu, stwarza szczególny klimat. Jest to idelane miejsce na pokoje dla dzieci. Tu swoje królestwo może mieć zarówno przedszkolak, jak i nastolatka. Pokoje na poddaszu są dość trudne do urządzenia, ale ciekawe.

Pokój dziecka pod skosami

Aranżację wnętrza utrudniają skosy dachu, które zmniejszają przestrzeń, a także przeszkadzają w swobodnym poruszaniu się. Dlatego wykonując pokój dziecka na poddaszu zadbajmy o dobre rozplanowanie przestrzeni. Warto wszystkie miejsca i wnęki po skosami wykorzystać na szafki, półki, schowki, które przydadzą się do przechowywania zabawek, ubrań, czy książek. Tak jak w każdym pokoju dla dziecka, musimy tu wydzielić część przeznaczoną do zabawy, do nauki i do odpoczynku. Kącik do nauki powinien być dobrze oświetlony, dlatego najlepiej jest ustawić biurko pod oknem połaciowym. W wystroju pokoju dziecka na poddaszu warto postawić na proste rozwiązania i minimalizm. Pod skosami sprawdzą się niskie meble np. komody, biurko i łóżko o prostych kształtach i jasnej barwie. Wnęki niewymiarowe najlepiej zabudować meblami robionymi na wymiar.

Jakie kolory do pokoju dziecka na poddaszu

Do pokoju dziecka na poddaszu warto wybrać jasne, pastelowe kolory. Powiększą one optycznie wnętrze, które często jest niedoświetlone. Aby ożywić wystrój wykorzystajmy uwielbiane przez dzieci naklejki ścienne, czy fototapety. Kolory wprowadźmy w dodatkach i dekoracjach.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Pokój pierwszoklasisty - jak urządzić? [GALERIA ZDJĘĆ] Pokój pierwszoklasisty - jak urządzić? [GALERIA ZDJĘĆ]

Pokój pierwszoklasisty powinien być kolorowy i jasny. Miejscu, w którym śpi i bawi się twoje dziecko można łatwo nadać charakter i sprawić, że będzie ono przytulne. Przemalowanie ścian i kupno paru...

Pokój pierwszoklasisty - meble i akcesoria [GALERIA ZDJĘĆ] Pokój pierwszoklasisty - meble i akcesoria [GALERIA ZDJĘĆ]

Jakie są ładne, estetyczne, a przede wszystkim, funkcjonalne meble dla pierwszoklasisty? Gdzie można je kupić i ile kosztują? Mówimy i pokazujemy najciekawsze inspiracje do pokoju pierwszoklasisty.

Aktualizacja: 21.03.2016 13:08
Autor: Jaga
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Krzysztof Hołowczyc - kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Krzysztof Hołowczyc - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Krzysztof Hołowczyc, kim jest kierowca rajdowy? Co o nim wiemy?

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.