porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Aranżacja przedpokoju: jak wygospodarować praktyczny schowek?
Aranżacja przedpokoju: jak wygospodarować praktyczny schowek? Przedpokój to idealne miejsce na wygospodarowanie praktycznych schowków. Jak to ...
Wycieraczka z drewna - krok po kroku

Jak zrobić kolorową wycieraczkę z drewna?

 • ZOBACZ ZDJĘCIA
Jak zrobić kolorową wycieraczkę z drewna?

Kolorowa drewniana wycieraczka stanowi miły akcent przed drzwiami.

fot.: fot. Bosch
Wycieraczka to wizytówka wnętrza domu, dlatego nie powinna być nudna i brzydka. Jeśli lubisz majsterkować, a oferty sklepów do ciebie nie przemawiają, stwórz własnoręcznie kolorową drewnianą wycieraczkę, która od progu poprawi ci humor, zachwyci sąsiadów a gości będzie zapraszała do odwiedzin.

Do stworzenia tęczowej wycieraczki potrzebujesz:

 • 8 drewnianych desek o wymiarach 100x4x2 cm

 • 2 prętów gwintowanych M8x1000 mm

 • 34 nakrętki sześciokątne M8

 • 4 kolorów farb akrylowych 

 • taśm: malarskiej i mierniczej

 • piły metalowej

 • ekierki i ołówka

 • rękawic i okularów ochronnych

 • wierteł do drewna o średnicy 8 mm

 • akumulatorowej piły uniwersalnej (np. Bosch PST 10,8 LI)

 • szlifierki wielofunkcyjnej (np. Bosch PSM Primo)

 • 2-biegowej, akumulatorowej wiertarko-wkrętarki (np. Bosch PSB 10,8 LI-2)

 • systemu natryskowego do malowania (np. Bosch PFS 3000-2)

>>> Mały przedpokój. Jak go urządzić? [KLIKNIJ]

Krok 1.
Na początku zaznacz na deskach odcinki o długości ok. 45 cm – tak, aby stworzyć z każdej z nich po dwa elementy wycieraczki. Następnie, używając piły uniwersalnej (np. Bosch PST 10,8 LI) przytnij deski w zaznaczonych miejscach. Pamiętaj o włożeniu rękawic i okularów ochronnych, by osłonić dłonie i oczy przed wiórami.

Krok 2.
Wygładź krawędzie desek szlifierką, po czym połóż je na węższych bokach. Następnie ołówkiem zaznacz na każdej desce punkty, w których wywiercisz otwory na pręty gwintowane. Powinny znajdować się w odległości 5 cm od górnej i dolnej krawędzi desek. Użyj ekierki, aby precyzyjnie wyznaczyć punkty.

Krok 3.
Przewierć deski w zaznaczonych punktach, korzystając z wiertarko-wkrętarki (np. Bosch PSB 10,8 LI-2) oraz wiertła do drewna o średnicy 8 mm. Następnie pomaluj je, używając systemu natryskowego (np. Bosch PFS 3000-2), dzięki czemu szybko i równomiernie nałożysz farbę. Pokryj drewniane paski przynajmniej dwiema warstwami farby, aby zwiększyć trwałość kolorów Twojej wycieraczki.

Krok 4.
Gwintowane pręty skróć piłą uniwersalną na odpowiednią długość – równą planowanej szerokości wycieraczki. Następnie nawlekaj na nie kolorowe deski w taki sposób, aby utworzyły zaplanowany przez Ciebie wzór. Między każdym z drewnianych fragmentów nakręcaj nakrętkę.

Materiał powstał na podstawie serwisu prasowego Bosch.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 17.03.2015 12:25
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Gabriela Frycz - kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Gabriela Frycz - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Gabriela Frycz to pierwsza córka aktora, Jana Frycza. Dziewczyna poszła ...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.