porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak zaaranżować przedpokój w dobrym stylu? Przedpokój - odpowiednio urządzony może być wygodny, piękny i praktyczny. ...
podłoga w przedpokoju - czym ją wykończyć? Jak wybrac odpowiednie płytki do przedpokoju?

Jakie płytki wybrać do przedpokoju?

Jakie płytki wybrać do przedpokoju?

W przedpokoju najlepiej sprawdzą się płyki ceramiczne o wysokiej klasie ścieralności.

fot.: Andrzej Szandomirski
Podłoga w przedpokoju jest mocno eksploatowana. Na co zatem zwrócić uwagę podczas wyboru płytek do przedpokoju? Co kupić, aby płytki podłogowe długo zachowały ładny wygląd?

Podłoga w przedpokoju

Podłoga w przedpokoju nie ma lekko. Ponieważ przez przedpokój przemieszamy się do innych pomieszczeń w domu, podłoga tutaj jest znacznie bardziej narażona na zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne niż podłoga w innych wnętrzach. Dodatkowo posadzka w przedpokoju jest poddana naciskowi twardego obuwia i działaniu ściernemu drobinek piasku kwarcowego. Dlatego właśnie przy wyborze podłogi do przedpokoju zwróć uwagę nie tylko na jej piękny wygląd, ale i na parametry.

Jakie płytki wybrać na podłogę do przedpokoju?

Ważnym parametrem w przypadku wyboru płytek podłogowych do przedpokoju jest klasa ścieralności. Aby płytki zachowały swój pierwotny wygląd, warto zdecydować się na gres o IV lub V klasie ścieralności w skali PEI bądź nieszkliwiony, na którym nawet pewne wytarcie powierzchni nie spowoduje większych wizualnych zmian.

Jak kupić płytki?

Niezależnie, czy kupujesz materiał na podłogę do przedpokoju czy do innych pomieszczeń, sprawdź, czy płytki nie mają uszkodzonych brzegów i czy nie są porysowane. Poza tym najlepiej dobierać materiały z tej samej partii produkcyjnej, aby mieć pewność co do zakupu płytek w tym samym odcieniu.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
REMONT PRZEDPOKOJU. Od czego zacząć? SPRAWDZONE RADY REMONT PRZEDPOKOJU. Od czego zacząć? SPRAWDZONE RADY

Przedpokój czy hol jest wizytówką mieszkania. Dlatego warto podczas remontu zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Przede wszystkim – jasno określić swoje potrzeby, a później nie szczędzić na materiałach.

PRZEDPOKÓJ – jak wykończyć ściany? Jaka farba, jaka tapeta do przedpokoju? PRZEDPOKÓJ – jak wykończyć ściany? Jaka farba, jaka tapeta do przedpokoju?

W przedpokoju warto położyć farbę lub tapetę zmywalną – zwłaszcza wtedy, gdy mamy dzieci lub zwierzęta. Kolorystyka tego wnętrza powinna harmonizować z resztą mieszkania, można jednak pobawić się...

PRZEDPOKÓJ. Jaka podłoga sprawdzi się w przedpokoju? PRZEDPOKÓJ. Jaka podłoga sprawdzi się w przedpokoju?

Podłoga w przedpokoju poddana jest wielkiej próbie. Musi godnie znieść rolę łącznika komunikacyjnego i służyć przez lata.

Aktualizacja: 16.06.2014 13:49
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Helmut Kohl, były kanclerz Niemiec : kim jest? [Osiągnięcia, kariera]
Helmut Kohl, były kanclerz Niemiec : kim jest? [Osiągnięcia, kariera]

Helmut Kohl to polityk znany przede wszystkim z tego, że ...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.