porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Kupujemy odkurzacz - na co zwracać uwagę?
Kupujemy odkurzacz - na co zwracać uwagę? Zgodnie z unijnymi regulacjami odkurzacze produkowane od września 2014 roku ...

O czym pamiętać, wykańczając korytarz w strefie nocnej? Jakich błędów nie popełnić?

O czym pamiętać, wykańczając korytarz w strefie nocnej? Jakich błędów nie popełnić?

Funkcjonalne mieszkanie musi być wygodne i uporządkowane.

fot.: Krzysztof Zasuwik
jak wykończyć korytarz w strefie nocnej? To zadanie wymagające przemyślenia zarówno ogólnej koncepcji, jak i detali wystroju. Jeśli przesadzisz, efekt będzie przytłaczajacy. Jeśli nie zaryzykujesz, uzyskasz efekt ascetyczny. Mówimy, jak zgrać wyglad korytarza i wystrój mieszkania w strefie nosnej.

Korytarz w strefie nocnej jest przestrzenią bardzo trudną do aranżacji. Często ma postać długiej wąskiej kiszki, niedostatecznie doświetlonej i urządzonej bez pomysłu. Kilka blisko położonych skrzydeł drzwiowych, mały metraż, konieczność dopasowania do siebie wielu elementów wystroju: posadzki, stopni oraz balustrady schodów, listew przypodłogowych, drzwi i opasek drzwiowych, w domach z poddaszem także fragmentów więźby – oto długa lista zadań stojących przed inwestorami.

Jak wykończyć korytarz w strefie nosnej?

Jedną z najważniejszych zasad, jakimi należy się kierować, jest umiar. Dobrze jest ograniczyć liczbę wykorzystanych kolorów i materiałów. Sprawdzonym sposobem jest zamawianie jak największej liczby elementów drewnianych u tego samego producenta, nie każdy może sobie jednak na taki luksus pozwolić. Warto wówczas wybrać skrzydła i opaski drzwiowe oraz listwy przypodłogowe w kolorze takim jak odcień ścian. Najlepiej jeśli będzie to biały, który dodatkowo optycznie powiększy nasz hol. Jeśli większość elementów zniknie we wnętrzu, zyska ono prosty, nowoczesny wyraz i tym piękniejsze wydadzą się pozostałe, np. drewniana posadzka lub belki więźby.

Konkurencyjnym pomysłem jest zróżnicowanie skrzydeł drzwiowych i ożywienie korytarza przez nadanie im różnorodnych kolorów. Jeśli zdecydujemy się pomalować każde drzwi na inny kolor, pamiętajmy, żeby najpierw upewnić się, czy jest to możliwe (tzn. czy skrzydło nie jest np. okleinowane). Poza tym pozostałe elementy wystroju – ściany, posadzka – powinny być w takim przypadku neutralnym tłem dla skrzydeł drzwiowych.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak urządzić przedpokój? Pomysł na nowoczesny i mały przedpokój Jak urządzić przedpokój? Pomysł na nowoczesny i mały przedpokój

Niezależnie od tego, czy masz mały, czy nieco większy przedpokój, powinien on być urządzony tak, by swobodnie można tu było założyć buty lub zdjąć płaszcz, a także by bez trudu mogły się w nim minąć...

Jak zaplanować komunikację w strefie nocnej domu? O czym należy pamiętać, żeby poruszanie się było wygodne? Jak zaplanować komunikację w strefie nocnej domu? O czym należy pamiętać, żeby poruszanie się było wygodne?

Komunikacja w strefie nocnej często traktowana jest po macoszemu. Często zbyt wąskie lub mocno wydłużone korytarze między sypialniami i łazienkami nie ułatwiają nocnego wypoczynku. Bywa, że mamy...

Aktualizacja: 24.09.2015 12:05
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Janusz Korwin-Mikke - kim jest [RODZINA, KARIERA]
Janusz Korwin-Mikke - kim jest [RODZINA, KARIERA]

Janusz Korwin-Mikke od lat budzi wiele kontrowersji w świecie polityki ...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.