porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak dbać o chryzantemy?
Jak dbać o chryzantemy? Chryzantemy można uprawiać na rabatch, gazonach i w donicach. Co ...
Chryzantemy - co zrobić, by dłużej kwitły?

Chryzantemy: jak przedłużyć kwitnienie?

Chryzantemy: jak przedłużyć kwitnienie?

Chryzantemy doniczkowe to najpopularniejsze kwiaty na Wszystkich Świętych

fot.: Biuro Kwiatowe Holandia
Chryzantemy należą do najpopularniejszych kwiatów, które pojawiają się na grobach podczas Wszystkich Świętych. Jakie kwiaty wybierać, aby długo kwitły? Sprawdźcie czym kierować się przy wyborze chryzantem!

Wszystkich Świętych to  jeden z ważniejszych dni w roku, kiedy odwiedzamy groby zmarłych członków rodziny, przyjaciół i znajomych. W polskiej tradycji głęboko zakorzeniony jest zwyczaj odwiedzania grobów zmarłych i zostawiania na nich wiązanek i kwiatów doniczkowych oraz świeczek. Ma to oddać wyraz naszej pamięcio o tych, którzy już odeszli z tego świata.  Do najpopularniejszych kwiatów, które królują tego dnia na grobach zdecydowanie należą chryzantemy.                        

Zobacz też Jak dbać o chryzantemy w donicach? Jak przedłużyć żywotność chryzantemom? >>>>

Chryzantemy nie należą do wymagających kwiatów. Ich okres kwitnienia jest naprawdę długi, a przy odpowiednich warunkach mogą cieszyć oko aż do pierwszych przymrozków. Decydując się na zakup tych kwiatów warto wybierać te z małą ilością rozwiniętych pąków. Co prawda w pełni rozkwitnięta roślina wygląda imponująco, ale jej okres kwitnienia będzie zdecydowanie krótszy niż tej z dużą ilością pąków. Wybierając roślinę warto pamiętać, że chryzantemy o drobnych kwiatach są odporniejsze na przymrozki, a w związku z tym będą kwitły dłużej niż rośliny o dużych, pełnych kwiatach. Warto pamiętać również o tym, że rośliny w doniczkach musimy podlewać. Jeśli nie ma deszczu powinniśmy sami podlewać roślinę w miarę możliwości. Długotrwały brak wody sprawi, że kwiaty zwiędną. 

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak dbać o chryzantemy? Jak dbać o chryzantemy?

Chryzantemy można uprawiać na rabatch, gazonach i w donicach. Co rozbić, by cieszyć się pięknem tych roślin jak najdłużej? Podstawą jest wilgotne podłoże i przewiewne stanowisko. Niestety,...

Chryzantemy w doniczkach. Jak o nie dbać? Jak przedłużyć ich żywotność? Chryzantemy w doniczkach. Jak o nie dbać? Jak przedłużyć ich żywotność?

Tradycyjnie w czasie Święta Zmarłych na grobach będą królowały chryzantemy w niezliczonych odmianach i kolorach. Mają małe wymagania i kwitną od początku jesieni aż do przymrozków. Co zrobić, aby...

Aktualizacja: 04.11.2014 10:35
Autor: expert
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Mateusz Lisiecki — kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Mateusz Lisiecki — kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Na Balu Dziennikarzy, u boku Magdaleny Waligórskiej, aktorki znanej z ...

Mowimyjak.pl serwis ogrodniczy zawierający encyklopedię roślin. Znajdziesz tu porady dla ogrodników, kalendarium ogrodowe. Tu znajdziesz najpiękniejsze drzewa i krzewy do ogrodu i zasady ich pielęgnacji. Porady o projektowaniu ogrodów i ogrodów zimowych. Jak intensywnie podlewać rośliny, które podlewać drzewa i krzewy, jak często? Szybko rosnące rośliny do ogrodu. Co zrobić, żeby rośliny szybko urosły? Jak sadzić rośliny w ogrodzie? Jakie rośliny do ogrodu? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.