porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Co zrobić, żeby żywopłot rósł?
Co zrobić, żeby żywopłot rósł? Żywopłot chroni przed wzrokiem ciekawskich, nadmiernym hałasem, spalinami i kurzem. ...
UPRAWY WERTYKALNE: co możemy uprawiać? Kto może mieć ogród wertykalny? Jak go założyć?

Co to są uprawy wertykalne? Czym jest ogród wertykalny? [VIDEO]

Co to są uprawy wertykalne? Czym jest ogród wertykalny? [VIDEO]

UPRAWY WERTYKALNE: co możemy uprawiać? Kto może mieć ogród wertykalny? Jak go założyć?

fot.: screenshot/Youtube.com
Ogrody wertykalne to nowy sposób na uprawę roślin. Pionowe uprawy – zielone ściany – cieszą się wielkim zainteresowaniem ze względu na oszczędność miejsca i pieniędzy. Na czym polegają uprawy wertykalne i jakie rośliny możemy uprawiać?

Uprawy wertykalne, ogrody wertykalne – co to takiego?

 Czy rośliny mogą rosnąć bez ziemi? Ziemia służy roślinom tylko jako mechaniczna forma utrzymania organizmu. Możemy wymienić ją na dowolny zamiennik, taki jak żwir, obojętny keramzyt, wełna mineralna lub po prostu kieszenie z filcu. Wystarczy, że dostarczymy roślinom wody, słońca, substancji mineralnych i powietrza. 

Uprawy wertykalne polegają na umieszczeniu sadzonek lub nasion w specjalnych kieszeniach lub na przygotowanych do tego półkach. Rośliny, którym dostarczamy potrzebnych składników do rozwoju, rosną szybko i rozwijają się prawidłowo nawet w filcowej kieszeni zawieszonej w naszym domu. Uprawy wertykalne cieszą się dużym powodzeniem ze względu na efektywność produkcji. System wertykalny pozwala nam uprawiać dowolną roślinę w dowolnym miejscu. Wymagana jest jedynie odpowiednia ilość miejsca do zainstalowania systemu. 

> > > Ogród wertykalny, czyli zielona ściana. Czym jest ogród wertykalny? [KLIKNIJ!] 

Pionowe ogrody służą głównie zwiększeniu wydajności małych ogrodów lub zwykłych domowych upraw. Jest to idealne rozwiązanie dla osób żyjących w ciasnych mieszkaniach. Pielęgnacja uprawy wertykalnej polega głównie na kontroli wilgotności gleby i zaopatrzeniu w składniki mineralne. Należy systematycznie usuwać wysuszone i martwe rośliny, należy je przycinać i utrzymywać zwarty pokrój. Przed zimą wystarczy opróżnić system uprawy wertykalnej z wody.


 


MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Co to są wertykalne ogrody miejskie? Mówimy, jak uprawiać warzywa i owoce w ogrodach miejskich.

Użytkowe ogrody warzywne wchodzą na tarasy, balkony i dachy wielkich metropolii, nie tylko Londynu, ale i Nowego Yorku, Singapuru czy nowych miast chińskich. Pojawiło się też nowe pojęcie - farma...

HIT - ogród wertykalny, czyli zielona ściana. Czym jest ogród wertykalny? HIT - ogród wertykalny, czyli zielona ściana. Czym jest ogród wertykalny?

Wyglądają efektownie, a przy tym wpływają korzystnie na mikroklimat otoczenia. Sprawdzają się nie tylko we wnętrzach, ale też na zewnątrz jako dekoracja sezonowa. Czym są modne wertykalne ogrody?

Aktualizacja: 15.05.2014 21:21
Autor: nk
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Paulina Sykut – kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Paulina Sykut – kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Paulina Sykut jest obecnie jedną z najwazniejszych i najbardziej rozpoznawalnych ...

Mowimyjak.pl serwis ogrodniczy zawierający encyklopedię roślin. Znajdziesz tu porady dla ogrodników, kalendarium ogrodowe. Tu znajdziesz najpiękniejsze drzewa i krzewy do ogrodu i zasady ich pielęgnacji. Porady o projektowaniu ogrodów i ogrodów zimowych. Jak intensywnie podlewać rośliny, które podlewać drzewa i krzewy, jak często? Szybko rosnące rośliny do ogrodu. Co zrobić, żeby rośliny szybko urosły? Jak sadzić rośliny w ogrodzie? Jakie rośliny do ogrodu? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.