porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Dlaczego chorują kasztanowce? Czy za parę lat jesienią nie będziemy mogli już zbierać kasztanów? Półcentymetrowy, brązowy motyl znany jako szrotówek kasztanowcowiaczek od kilkunastu lat ...
Róże to królowe kwiatów i prawdziwe ozdoby ogrodu. Warto zatem chronić je przed zimą

Czy wiesz, że trzeba zabezpieczyć róże przed zimą? Jak to zrobić?

Pamiętaj, aby zawsze przed mrozami i śniegiem zabezpieczyć róże w swoim ogrodzie. Mówimy kiedy to zrobić, czym ochronić róże i  jak je okryć, by bez problemu przetrwały zimę.

Co roku powinniśmy pamiętać, aby nasze róże przygotować na przyjście mrozów i śniegów. Możemy się za to zabrać już po silniejszych przymrozkach, gdy zapowiadane są większe ochłodzenia. Zazwyczaj jest koniec października lub listopad. Wtedy róże powinny zakończyć wegetację.

Czym ochronić róże przed zimą?

Przy podstawie krzewów usypuje się na wysokość ok. 20 – 30 cm kopczyk z ziemi lub innych materiałów np. liści, kory, torfu. Krzewy można dodatkowo obłożyć gałązkami drzew iglastych. Na rabatach ściółkowanych korą, przy różach okrywowych, wielokwiatowych, parkowych, uzupełnia się warstwę kory do przeciętnie 6 – 10 cm.

Pędy mniej mrozoodpornych róż parkowych i pnących zabezpiecza się okrywając je takimi materiałami jak: gruby papier, tektura falista, wełna z włókna szklanego lub otuliny piankowe do ocieplania rur.

Jednak najlepszym materiałem do okrywania roślin jest włóknina, którą można kupić praktycznie w każdym sklepie ogrodniczym. Jest to świetne rozwiązanie, ponieważ włóknina ta częściowo przepuszcza powietrze, wilgoć i światło.

Jak to zrobić?

Rośliny otulamy luźno, z góry do dołu, i mocujemy osłonę sznurkiem, a dolne brzegi przysypujemy ziemią. Nie należy stosować tworzyw sztucznych, czy okrycia plastikową folią, co grozi gniciem pędów. Warto pamiętać, aby przed zimą poświęcić czas naszym różom i zabezpieczyć je przed mrozami. Na pewno zaprocentuje to na wiosnę.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 02.05.2012 22:03
Autor: MAG
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Adam Kraśko z Rolnik szuka żony. Kim jest? [RODZINA, KARIERA]
Adam Kraśko z Rolnik szuka żony. Kim jest? [RODZINA, KARIERA]

Adam Kraśko to bez wątpienia największa gwiazda programu Rolnik szuka ...

Mowimyjak.pl serwis ogrodniczy zawierający encyklopedię roślin. Znajdziesz tu porady dla ogrodników, kalendarium ogrodowe. Tu znajdziesz najpiękniejsze drzewa i krzewy do ogrodu i zasady ich pielęgnacji. Porady o projektowaniu ogrodów i ogrodów zimowych. Jak intensywnie podlewać rośliny, które podlewać drzewa i krzewy, jak często? Szybko rosnące rośliny do ogrodu. Co zrobić, żeby rośliny szybko urosły? Jak sadzić rośliny w ogrodzie? Jakie rośliny do ogrodu? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.