porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jagoda kamczacka: jak uprawiać?
Jagoda kamczacka: jak uprawiać? Jagoda kamczacka staje się coraz popularniejsza w naszym kraju. Jej ...
Glicynia: jak ją uprawiać?

Glicynia: jak ją uprawiać?

Glicynia: jak ją uprawiać?

Glicynia (wisteria chińska) - zakwita późną wiosną (maj - czerwiec), obsypując się kwiatami zebranymi w okazałe, pachnące kwiatostany, podobne do kwiatów akacji.

fot.: Gettyimages.com
Glicynia z roku na rok staje się coraz popularniejsza. Roślina prezentuje się zachwycająco podczas kwitnienia i jest doskonałą ozdobą każdego ogrodu. Mówimy, jak uprawiać glicynię!

Glicynia ukrywa się też pod nazwami słodlin i wisteria. Roślina pochodzi z Chin i zachwyca długimi, pachnącymi kwiatostanami. Jest to jedno z najbardziej zachwycających pnączy, które rośnie dosyć szybko. W ciągu roku może być metr, a nawet trzy. Całkowita wysokość, jaką osiąga pnącze wynosi około 15 metrów, dlatego wymaga odpowiedniego prowadzenia i podtrzymywania. 

Główną ozdobą tego wieloletniego pnącza są kwiaty, które nie tylko są bardzo duże i gęste, w końcu mierzą nawet 30 cm, ale również wydzielają słodkawy zapach. Glicynia ma doskonały system korzeniowy, dzięki czemu nie wymaga dodatkowego podlewania. Wyjątkiem są oczywiście upalne letnie dni, kiedy rośliny potrzebują dodatkowego zasilenia. 

Jeśli wybieramy miejsce do posadzenia glicynii z pewnością powinno być ono słoneczne i najlepiej częściowo osłonięte. Jeśli chodzi o glebę najlepiej będzie umiarkowanie żyzna, odkwaszona. Dlatego towarzystwo iglaków i roślin kwaśnolubnych raczej jej nie służy. Dbając o roślinę nie możemy zapominać o nawożeniu. Możemy zdecydować się np. na granulowany obornik lub nawozy z większą ilością fosforu, dzięki czemu zapewnimy sobie piękne kwiaty. 

>>>Odmiany piwonii: jakie piwonie można posadzić w ogrodzie? [GALERIA ZDJĘĆ] KLIKNIJ!

Niestety pnącze nie jest odporne na mrozy, dlatego zimą koniecznie trzeba je ochronić. Jednak jeśli chodzi o przycinanie, tu dowolnie możemy formować roślinę. Zależy to wyłącznie od naszych upodobań. 

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Piękny ogród przy niewielkim nakładzie pracy - jak to zrobić? Piękny ogród przy niewielkim nakładzie pracy - jak to zrobić?

Ogrody wymagają pielęgnacji – usuwania chwastów, podlewania, nawożenia... Ale jedne wymagają więcej troski i czasu, a inne mniej. W czym tkwi sekret?

Jakie znane rośliny są ziołami i jak działają? Jakie znane rośliny są ziołami i jak działają?

Niektóre z roślin w powszechnej świadomości nie są ziołami, chociaż nimi są. Często kwalifikujemy je tylko jako rośliny ozdobne, a niekiedy nawet chwasty. Jeszcze inne wykluczyliśmy z grona ziół, bo...

Jak uprawiać majeranek ogrodowy? Jak uprawiać majeranek ogrodowy?

Majeranek ogrodowy znany jest nam przede wszystkim jako przyprawa dodawana do zupy grochowej i fasolowej oraz mięs i kiełbas. Majeranek dodawany jest więc do potraw ciężkostrawnych, bo to przede...

Aktualizacja: 21.05.2014 17:09
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Joanna Koroniewska - kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Joanna Koroniewska - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Polska aktorka, absolwentka łódzkiej PWSTviT oraz Szkoły Reklamy w Warszawie ...

Mowimyjak.pl serwis ogrodniczy zawierający encyklopedię roślin. Znajdziesz tu porady dla ogrodników, kalendarium ogrodowe. Tu znajdziesz najpiękniejsze drzewa i krzewy do ogrodu i zasady ich pielęgnacji. Porady o projektowaniu ogrodów i ogrodów zimowych. Jak intensywnie podlewać rośliny, które podlewać drzewa i krzewy, jak często? Szybko rosnące rośliny do ogrodu. Co zrobić, żeby rośliny szybko urosły? Jak sadzić rośliny w ogrodzie? Jakie rośliny do ogrodu? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.