porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak zabezpieczyć drzewka owocowe przed chorobami wiosną? Wiele chorób drzew owocowych należy zwalczać, zanim rozwiną się liście. ...
Jaki rodzaj grilla wybrać? Do kupienia w sklepach i marketach jest wiele rodzajów grilli. Jaki wybrać do naszego ogrodu czy na działkę?

GRILL W OGRODZIE. Jaki grill do ogrodu wybrać, jaki grill kupić na majowy weekend 2012?

GRILL W OGRODZIE. Jaki grill do ogrodu wybrać, jaki grill kupić na majowy weekend 2012?

Jaki rodzaj grilla wybrać: węglowy, elektryczny czy gazowy?

fot.: Photos.com
Rozpoczyna się sezon grillowania w ogrodach i na działkach. Na rynku jest ogromny wybór różnego rodzaju grilli: elektrycznych, węglowych i gazowych. Jaki grill wybrać? Jaki rodzaj grilla wybrać: węglowy, elektryczny czy gazowy?

Robi się coraz cieplej, aura sprzyja weekendowym wyjazdom na działki. Już niedługo ruszymy w plener. Wielkimi krokami zbliża się też majowy weekend. Wiele osób spędzi ten czas na działkach oraz w przydomowych ogrodach, przygotowując posiłki na grillu. Jeśli do tej pory nie kupiłeś grilla do swojego ogrodu lub na działkę, musisz to zrobić koniecznie.

Najwygodniej kupić grill przenośny, który ma przede wszystkim tę zaletę, że można go łatwo przenosić i ustawiać w różnych miejscach ogrodu. Można go w razie potrzeby również pożyczyć rodzinie czy znajomym. Przed zakupem zastanów się jaki rodzaj grilla wybrać: węglowy, elektryczny czy gazowy.

Najpopularniejsze są grille węglowe – w sklepach jest ich ogromny wybór. Modele różnią się od siebie przede wszystkim wielkością, ale także dodatkami, takimi jak półeczki czy kółka. Paleniska grilli węglowych są najczęściej wykonane z blachy stalowej pokrytej ognioodporną farbą, a ruszty – z nierdzewnej stali. Największą niedogodnością grilli węglowych jest to, że konieczne jest czyszczenie mocno zabrudzonego paleniska. A to nie jest najprzyjemniejsze zajęcie.

Coraz popularniejsze stają się grille gazowe. Ich zaletą jest między innymi to, że nie trzeba długo czekać na rozpalenie i pilnować ognia. Jednak grille gazowe są często droższe od węglowych i zazwyczaj od nich cięższe. Trzeba też zaopatrzyć się w butlę gazową.

Możemy też wybrać grill elektryczny, który jest lżejszy od gazowego, ale wymaga podłączenia do zasilania elektrycznego.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Miejsce na GRILL W OGRODZIE – jakie wybrać? Jaki GRILL DO OGRODU wybrać?

Grillowanie to dla wielu z nas ulubiona forma spędzania wolnego czasu i najlepszy sposób na wypoczynek w ogrodzie. Zanim jednak usiądziemy w gronie bliskich wokół ogrodowego paleniska, musimy się...

Aktualizacja: 19.06.2013 13:26
Autor: mada
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Afera Durczoka - kim jest Elżbieta W.?
Afera Durczoka - kim jest Elżbieta W.?

Trwa dziennikarskie i policyjne śledztwo w sprawie przedmiotów odnalezionych w ...

Mowimyjak.pl serwis ogrodniczy zawierający encyklopedię roślin. Znajdziesz tu porady dla ogrodników, kalendarium ogrodowe. Tu znajdziesz najpiękniejsze drzewa i krzewy do ogrodu i zasady ich pielęgnacji. Porady o projektowaniu ogrodów i ogrodów zimowych. Jak intensywnie podlewać rośliny, które podlewać drzewa i krzewy, jak często? Szybko rosnące rośliny do ogrodu. Co zrobić, żeby rośliny szybko urosły? Jak sadzić rośliny w ogrodzie? Jakie rośliny do ogrodu? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.