porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak hodować bonsai?
Jak hodować bonsai? Bon to po japońsku płytka miska, sai - roślina. To ...
Pielęgnacja azalii nie jest trudna. SPRAWDŹ!

Jak dbać o azalię kupioną zimą w kwiaciarni?

Sprzedawane teraz azalie pięknie kwitną. Jeżeli chcemy, aby ten stan utrzymywał się jak najdłużej, umieśćmy ją w miejscu jasnym, ale chłodnym (5o-15oC) i podlewajmy niezbyt obficie – tak, by podłoże było stale lekko wilgotne (wierzchnia warstwa może przeschnąć do głębokości 1 cm). Przeczytaj wszystko o azalii. 

Co zrobić gdy azalia przekwitnie?

Gdy azalia przekwitnie ograniczmy podlewanie. Azalia zapewne straci większość liści, ale nie należy się tym przejmować (żeby nie straszyła w pokoju możemy umieścić ją na oknie w nieogrzewanym pomieszczeniu gospodarczym, w którym temperatura nie spada poniżej 5oC). Wiosną – pod koniec marca lub w początku kwietnia usuńmy te pędy, które uschły i przytnijmy pozostałe tak, by ładnie uformować koronę krzewu. Pamiętajmy, by ciąć zawsze nad pąkiem śpiącym skierowanym na zewnątrz rośliny. Następnie przenieśmy ją w jasne, ciepłe miejsce i zacznijmy obficiej podlewać.

Jakie podłoże dla azalii?

W tym okresie warto przesadzić ją do nowej nieco większej donicy w podłoże dla różaneczników i azalii (dostępne w sklepach ogrodniczych). Jego pH powinno wynosić 4,5-5,5. Po trzech tygodniach można azalię zasilić specjalistycznym nawozem dla różaneczników.

Jak pielęgnować azalię w sezonie?

Azalie najlepiej czują się w półcieniu. Można wynieść je na balkon lub do ogrodu. Podlewać trzeba tak, by podłoże nie przesychało, a zasilać nawozem dla azalii zgodnie z podaną na opakowaniu instrukcją.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak pielęgnować gwiazdę betlejemską, by przetrwała na następny rok? Jak pielęgnować gwiazdę betlejemską, by przetrwała na następny rok?

Gwiazda betlejemska, symbol świat, często wraz z końcem grudnia ląduje w śmietniku. Nie musi tak być - kwiat wcale nie jest trudny i skomplikowany w utrzymaniu i spokojnie może nam służyć przez wiele...

DATURA, uprawa bielunia. Jak pielęgnować daturę od wiosny do jesieni

Datura jest niezwykłą ozdobą ogrodu i tarasu. Kwitnie tak pięknie, że mówi się o niej "trąby anielskie". Dowiedz się co robić, aby twoje datury pięknie kwitły. Jak zasilać, przycinać, pielęgnować...

Jak pielęgnować azalie? Jak zadbać o krzewy azalii ogrodowych? Jak pielęgnować azalie? Jak zadbać o krzewy azalii ogrodowych?

Azalie to jedne z najpiękniejszych wiosennych krzewów. Gęsto obsypane kwieciem zdobią nasze ogrody. Szczególnie, że wybór kolorów jest ogromny, od białych po fioletowe. Jak dbać o azalie, by co roku...

Aktualizacja: 27.03.2013 16:27
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Filip Chajzer: Kim jest, co osiągnął [KARIERA, RODZINA]
Filip Chajzer: Kim jest, co osiągnął [KARIERA, RODZINA]

Filip Chajzer musi mocno pracować na to, aby nie mówiono ...

Mowimyjak.pl serwis ogrodniczy zawierający encyklopedię roślin. Znajdziesz tu porady dla ogrodników, kalendarium ogrodowe. Tu znajdziesz najpiękniejsze drzewa i krzewy do ogrodu i zasady ich pielęgnacji. Porady o projektowaniu ogrodów i ogrodów zimowych. Jak intensywnie podlewać rośliny, które podlewać drzewa i krzewy, jak często? Szybko rosnące rośliny do ogrodu. Co zrobić, żeby rośliny szybko urosły? Jak sadzić rośliny w ogrodzie? Jakie rośliny do ogrodu? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.