porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Zaraza ziemniaka na pomidorze - zwalczanie. Jak pozbyć się zarazy ziemniaka na pomidorze Zaraza ziemniaka, wbrew nazwie, może porazić też pomidory i doprowadzić ...

Jak dbać o rośliny na balkonie w czasie upałów?

Jak dbać o rośliny na balkonie w czasie upałów?

Jak dbać o rośliny na balkonie w czasie upałów?

fot.: thinkstockphotos.com
W czasie upałów rośliny na balkonie wymagają szczególnie troskliwej pielęgnacji. Narażone są nie tylko na przesuszenie, lecz także pojawienie się szkodników, takich jak chociażby przędziorki. Jak zadbać o kwiaty i warzywa na balkonie w czasie gorących dni?

Walka ze szkodnikami

W czasie upałów, gdy powietrze jest suche, rośliny na balkonie są szczególnie narażone na niektóre choroby i szkodniki. Susza i niska wilgotność powietrza sprzyjają rozwojowi przędziorków. Te niemal niewidoczne gołym okiem roztocza żerują na spodzie różnych roślin, również na balkonie. Zaatakowane liście stają się suche i żółte. Z przędziorkami należy walczyć za pomocą specjalnych preparatów owadobójczych, które można kupić w sklepach ogrodniczych. Często jednak, zanim zorientujemy się, że nasze rośliny zostały zaatakowane, szkodniki dokonują znacznych spustoszeń. Warto więc zapobiegać im obficie spryskując wierzch i spód liści wodą.

Podlewanie roślin na balkonie w czasie upałów

Wysokie temperatury wymagają od ogrodników dużej dyscypliny. Jeśli do tej pory podlewaliśmy rośliny na balkonie raz dziennie, należy upewnić się, że ilość dostarczanej wody jest wystarczająca. Słońce, które operuje przez długie godziny w ciągu dnia, może zanadto wysuszać ziemię. Jeśli balkon znajduje się od strony południowo-zachodniej należy zwiększyć częstotliwość podlewania. Mniej narażone na przesuszenie są rośliny na balkonach o ekspozycji wschodniej i północnej.

Jak dbać o rośliny w czasie urlopu?

Jeśli planujemy dłuższy wyjazd, a nikt nie podleje roślin w czasie naszej nieobecności, warto zaopatrzyć się w system nawadniający, doniczki samonawadniające lub hydrożel, który zapobiegnie nadmiernemu wysuszaniu ziemi.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jakie rośliny posadzić na małym balkonie? Jakie rośliny posadzić na małym balkonie?

Rośliny coraz częściej pojawiają się jako dekoracja balkonów, tworząc jednocześnie przyjemny kącik do relaksu. Jakie rośliny najlepiej posadzić na małym balkonie? Sprawdźcie!

Wiosenne sprzątanie na balkonie Wiosenne sprzątanie na balkonie

Po zimie nasz balkon na pewno nie wygląda atrakcyjnie. Aby w sezonie był naszym kwitnącym salonem, trzeba go odpowiednio przygotować. Mówimy, jak przygotować balkon do nowego sezonu.

Jak zabezpieczyć rośliny balkonowe przed zimą? Jak zabezpieczyć rośliny balkonowe przed zimą?

Jak chronić rośliny balkonowe przed zimą? Co z nimi zrobić? Agrowółknina, stroisz, deseczki, sznurki lub zszywacz -  w to musi się zaopatrzyć przed zimą hodowca roślin na balkonie. Podpowiadamy, jak...

Aktualizacja: 08.07.2015 14:00
Autor: edr
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Bruce Jenner - kim jest ojczym Kim Kardashian, który właśnie zmienił płeć?
Bruce Jenner - kim jest ojczym Kim Kardashian, który właśnie zmienił płeć?

Bruce Jenner stał się znany jako mąż Kris Jenner, która ...

Mowimyjak.pl serwis ogrodniczy zawierający encyklopedię roślin. Znajdziesz tu porady dla ogrodników, kalendarium ogrodowe. Tu znajdziesz najpiękniejsze drzewa i krzewy do ogrodu i zasady ich pielęgnacji. Porady o projektowaniu ogrodów i ogrodów zimowych. Jak intensywnie podlewać rośliny, które podlewać drzewa i krzewy, jak często? Szybko rosnące rośliny do ogrodu. Co zrobić, żeby rośliny szybko urosły? Jak sadzić rośliny w ogrodzie? Jakie rośliny do ogrodu? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.