porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Wiosenne opryski drzew owocowych – jak zlikwidować szkodniki i uchronić pożyteczne owady. Ekologiczne opryski wiosną
Wiosenne opryski drzew owocowych – jak zlikwidować szkodniki i uchronić pożyteczne owady. Ekologiczne opryski wiosną Wiosenne opryski drzew owocowych decydują o obfitości plonów jesienią. Jeśli ...
Opryski wiosenne chronią rośliny osłabione po zimie

Jak opryskiwać drzewa owocowe? Wiosenna ochrona roślin

Aby drzewa i owoce były piękne i zdrowe, trzeba je opryskiwać. Opryski chronią drzewa przed pleśnią, rakiem bakteryjnym, torbielami, a także szkodnikami. Jakie opryski nalezy wykonać wiosną? Kiedy opryskiwać drzewa owocowe w ogrodzie?

Instrukcja opryskiwania - krok po kroku

  1. Pierwszy oprysk wiosenny należy przeprowadzić zanim pojawią się liście. Zazwyczaj robi się to od końca lutego do końca marca. Temperatura powietrza powinna być powyżej 7 st.C.

  2. Najlepiej zabrać się za opryskiwanie w dzień bezwietrzny. Dobrze by było, aby nie zanosiło się na deszcz w ciągu przynajmniej dwóch dni. Woda może bowiem zmyć oprysk zanim zdąży się wchłonąć w drzewo.

  3. Każde drzewo owocowe należy opryskać bardzo dokładnie. Nie oszczędzajmy preparatu grzybobójczego. Drzewo powinno być zlane, tak aby preparat z niego skapywał.

  4. Kolejny oprysk całościowy, wykonuje się już po opadnięciu wszystkich płatków kwiatów z drzew. Opryskiem pokrywamy całe drzewo – od podstawy pnia aż po końce gałęzi. Można również spryskać teren dookoła drzewa.

  5. Nie opryskujmy drzew znajdujących się w pobliżu stawów –  użyte chemikalia są szkodliwe dla ryb.

  6. Nigdy nie przeprowadzamy oprysków w czasie kwitnienia, aby nie wyrządzić szkody pszczołom.

  7. Najlepsze są preparaty organiczne. Te z olejkami mineralnymi działają insektobójczo, natomiast preparaty z siarką i miedzią – grzybobójczo. Preparaty z dodatkiem kaoliny dobrze zwalczają szkodniki.

  8. Należy pamiętać, by odczekać około 30 dni z użyciem produktów siarkowych, jeżeli wcześniej opryskaliśmy drzewka jakimkolwiek środkiem zawierającym olejki.

  9. Pamiętaj! Podczas opryskiwania ważne jest, aby zawsze nosić okulary ochronne i rękawice, nawet jeżeli stosowany przez nas oprysk jest organiczny.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Opryski drzew owocowych – jak zabezpieczyć sad przed szkodnikami i chorobami? Opryski drzew owocowych – jak zabezpieczyć sad przed szkodnikami i chorobami?

Opryski drzew owocowych powinniśmy wykonywać w okresie bezlistnym, wczesną wiosną lub jesienią – wtedy są najskuteczniejsze. Co trzeba wiedzieć o wiosennych opryskach sadów? Jak je wykonywać, by...

Jak zabezpieczyć drzewka owocowe i róże wielkokwiatowe przed zimą?

Żeby drzewka owocowe i ozdobne róże zimą nam nie przemarzły, trzeba je dobrze osłonić. Podpowiadamy, co się do tego najlepiej nadaje.

Czym pryskać pomidory, żeby je chronić przed chorobami? Czym pryskać pomidory, żeby je chronić przed chorobami?

Jak wyhodować na własnej działce piękne i zdrowe pomidory? Czy da się uprawiać pomidory bez oprysków? Czy chemiczne środki ochrony roślin są niezbędne? Jak i czym pryskać pomidory w ogródku?

Aktualizacja: 17.04.2018 13:05
Autor: Maria Olczak
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Robert Rozmus? [KARIERA, RODZINA]

Robert Rozmus to aktor o wielu twarzach. To on podkładał ...

Mowimyjak.pl serwis ogrodniczy zawierający encyklopedię roślin. Znajdziesz tu porady dla ogrodników, kalendarium ogrodowe. Tu znajdziesz najpiękniejsze drzewa i krzewy do ogrodu i zasady ich pielęgnacji. Porady o projektowaniu ogrodów i ogrodów zimowych. Jak intensywnie podlewać rośliny, które podlewać drzewa i krzewy, jak często? Szybko rosnące rośliny do ogrodu. Co zrobić, żeby rośliny szybko urosły? Jak sadzić rośliny w ogrodzie? Jakie rośliny do ogrodu? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.