porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Cyklamen dyskowaty: co to za roślina, uprawa
Cyklamen dyskowaty: co to za roślina, uprawa Cyklamen dyskowaty jest atrakcyjną rośliną idealną do ogródków skalnych i ...
Odpowiednio pielęgnowane róże obficie kwitną od wczesnego lata aż do późnej jesieni.

Jak pielęgnować róże?

Jak pielęgnować róże?

Jak pielęgnować róże?

fot.: Gettyimages.com
Róże nie należą do roślin łatwych w uprawie, ale każdy miłośnik ogrodów chciałby je mieć u siebie. Zadbane róże zachwycają kształtami, zapachem i kolorami.

Róże w okresie wegetacji wymagają wielu czynności: spulchniania podłoża, odchwaszczania, podlewania, ochrony przed szkodnikami, nawożenia, usuwania przekwitłych kwiatów.

>>> RÓŻE. Sadzimy i przycinamy róże - jak to zrobić? [KLIKNIJ]

Stanowisko: ciepłe, słoneczne oraz lekko przewiewne.
Podłoże: piaszczysto-gliniastej w górnej warstwie i gliniastej w dolnej.
Podlewanie: wode lejemy na ziemię, a nie na liście.
Cięcie: dokonujemy go wiosną. Tniemy tak, aby miejsce cięcia było ukośne, około pół centymetra powyżej pąka skierowanego ku zewnętrznej stronie oraz przy bezdeszczowej, słonecznej pogodzie.
Ogławianie: wszystkie przekwitłe kwiaty  natychmiast usuwamy, tnąc nad pierwszym od góry pięciolistkowym liściem. Pojawiające się na podkładkach dzikie pędy, natychmiast wycinamy.
Zasilanie: dwukrotnie w sezonie: w marcu i czerwcu. Zasilanie nawozami kończymy przed lipcem, żeby pędy zdążyły zdrewnieć przed zimą. 
Okrywanie: usypujemy wokół krzewów ziemi  kopczyk wysokości ok. 20-30 cm. Dodatkowo możemy je przykryć gałązkami sosnowymi. Do obsypania można wykorzystać również korę ogrodową, torf, kompost, obornik. Formy pienne, są bardziej wrażliwe na mróz, dlatego zabezpieczmy je starannie, szczególnie w miejscu szczepienia. Możemy do tego wykorzystać słomę, gałęzie iglaków, tkaninę jutową lub specjalna włókninę. Róże parkowe i róże lub owijamy włókniną.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak zabezpieczyć drzewka owocowe i róże wielkokwiatowe przed zimą?

Żeby drzewka owocowe i ozdobne róże zimą nam nie przemarzły, trzeba je dobrze osłonić. Podpowiadamy, co się do tego najlepiej nadaje.

Jak dbać o róże miniaturowe? Jak dbać o róże miniaturowe?

Róże miniaturowe to wytwór ogrodników-hodowców oraz preparatów skarlających. Z tego powodu należy się im szczególna pielęgnacja. Jeśli jednak nie mamy warunków podobnych do tych, jakie panowały w...

RÓŻE. Sadzimy i przycinamy róże - jak to zrobić? RÓŻE. Sadzimy i przycinamy róże - jak to zrobić?

Nie posadziłeś róż w październiku, zrób to teraz i to jak najszybciej. Im wcześniej znajdą się na rabacie, tym łatwiej się przyjmą i lepiej będą rosły. Róże - jak je sadzić i przycinać wiosną?

Aktualizacja: 14.07.2014 08:07
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Mateusz Lisiecki — kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Mateusz Lisiecki — kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Na Balu Dziennikarzy, u boku Magdaleny Waligórskiej, aktorki znanej z ...

Mowimyjak.pl serwis ogrodniczy zawierający encyklopedię roślin. Znajdziesz tu porady dla ogrodników, kalendarium ogrodowe. Tu znajdziesz najpiękniejsze drzewa i krzewy do ogrodu i zasady ich pielęgnacji. Porady o projektowaniu ogrodów i ogrodów zimowych. Jak intensywnie podlewać rośliny, które podlewać drzewa i krzewy, jak często? Szybko rosnące rośliny do ogrodu. Co zrobić, żeby rośliny szybko urosły? Jak sadzić rośliny w ogrodzie? Jakie rośliny do ogrodu? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.