porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak uprawiać truskawki?
Jak uprawiać truskawki? Ciesz się słodkim smakiem truskawek prosto ze swojego ogródka! Uprawa ...
Jak ciąć róże? Kiedy przycinać krzewy różane? Dlaczego trzeba przycinać róże?

Jak przycinać róże, by pięknie rosły? Cięcie róż - kiedy i jak?

Jak przycinać róże, by pięknie rosły? Cięcie róż - kiedy i jak?

Krzewy róż wymagają umiejętnego wiosennego cięcia, za które odwdzięczą się obfitym kwitnieniem.

fot.: sxc.hu
Pielęgnacje róż zaczynamy wczesną wiosną, gdy tylko stopnieją śniegi. Pierwszą czynnością, jaką wykonujemy jest przycinanie. Także latem trzeba czasem wykonać cięcie krzewów różanych. Jak to robić, by kwiaty pięknie rosły i obficie kwitły? Przeczytaj naszą poradę!

Jak prawidłowo przycinać róże?

Cięcie róż zaczynamy tuż po pojawieniu się pierwszych małych pączków, które u progu wiosny zaczynają rosnąć i przekształcają się w małe gałązki.

Na początek odkrywamy róże. Zdejmujemy ewentualną agrowłókninę, rozgarniamy kopczyk, który okrywał korzenie przed zmarznięciem.

Teraz możemy w pełni ocenić stan krzewu. Bierzemy sekator i w pierwszej kolejności obcinamy ewentualnie połamane gałązki. Następnie obcinamy martwe, przemarznięte pędy w miejscu, gdzie będzie żywe drewno (zmarznięte będzie w środku ciemne, żywe – białe). Tniemy ukośnie.

Latem tniemy róże powtarzające kwitnienie - usuwamy przekwitłe kwiaty i kwiatostany.

Ważne! Cięcie róż wykonujemy ostrym sekatorem, tak by delikatne pędy nie zadzierały się. Poza tym sekator musi być zdezynfekowany, żeby nie przenieść na różę chorób grzybowych.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak przycinać róże? Jak to robić, by róże dobrze rosły i obficie kwitły?

Krzewy róż wymagają umiejetnej pielegnacji, za którą odwdzięczają się obfitym kwitnieniem. Dowiedz się wszystkiego o przycinaniu róż. Dzięki temu zabiegowi każdego roku będą wyglądać coraz piękniej....

Jakie nawozy zastosować wczesną wiosną?

gdy nadchodzi wiosna i rozpoczyna się wegetacja, rośliny rozpoczynające wzrost potrzebują wielu minerałów. Zapewni im je wiosenne nawożenie. Jakie nawozy wybrać?

Róże - jak je pielęgnować? Jak dbać o róże w ogrodzie?

Jeśli chcesz, aby Twoje róże w ogrodzie co roku pięknie kwitły, naucz się je odpowiednio pielęgnować. Czego potrzebują róże, żeby dobrze rosły?

Aktualizacja: 26.06.2013 15:00
Autor: LES
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Jak zaczynał karierę Zygmunt Miłoszewski, laureat Paszportu Polityki 2014?
Jak zaczynał karierę Zygmunt Miłoszewski, laureat Paszportu Polityki 2014?

Zygmunt Miłoszewski - to do niego należał rok 2014. Autor powieści ...

Mowimyjak.pl serwis ogrodniczy zawierający encyklopedię roślin. Znajdziesz tu porady dla ogrodników, kalendarium ogrodowe. Tu znajdziesz najpiękniejsze drzewa i krzewy do ogrodu i zasady ich pielęgnacji. Porady o projektowaniu ogrodów i ogrodów zimowych. Jak intensywnie podlewać rośliny, które podlewać drzewa i krzewy, jak często? Szybko rosnące rośliny do ogrodu. Co zrobić, żeby rośliny szybko urosły? Jak sadzić rośliny w ogrodzie? Jakie rośliny do ogrodu? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.