porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak gęsto siać trawę? Zakładanie trawnika na wiosnę!
Jak gęsto siać trawę? Zakładanie trawnika na wiosnę! Co zrobić, że wokół domu była gęsta darń? Ile nasion ...

Jak przywrócić trawnikowi blask po zimie?

Kiedy stopnieje śnieg, pora na przygotowanie trawnika do sezonu. Podpowiadamy, jak po długiej zimie, przywrócić trawnikowi dawny blask, jakie zabiegi pielęgnacyjne wykonać.

Grabienie trawy

Grabienie trawy trzeba wykonać jeszcze zanim rozpocznie się okres wegetacji, czyli zazwyczaj pod koniec marca. Zwróć uwage, czy na trawniku nie leżą suche liścicie oraz igły z drzew i krzewów.

Wertykulacja i aeracja trawnika

Wertykulacja i aeracja trawnika to bardzo ważne zabieg pielęgnacyjne, dzięki którym poprawia się dostęp powietrza i substancji pokarmowych do korzeni trawy. Wertykulacja polega na pionowym nacinaniu darni i ma na celu usunięcie martwych źdźbeł traw, czyli tak zwanego filcu.

Dosiewanie trawy

Obumarłe miejsca trawnika należy uzupełnić. Na poczatku spulchnij glebę widłami z szerokimi zębami. Po wyrównaniu powierzchni dosiej trawę. Na koniec intensywnie podlej trawnik.

Pierwsze koszenie trawnika

Pierwsze cięcie trawy możesz przeprowadzić, kiedy trawa wypuści pierwsze źdźbła. Trzeba je tylko nieznacznie skrócić. Kiedy trawa osiągnie 6 cm wysokości, skróć ją do około 4 cm. Sprawdź, czy noże kosiarki są odpowiednio naostrzone. Aby nie uszkodzić trawy, zaleca się maksymalnie ścinanie 1/3 jej wysokości.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Nowy trawnik - jak go założyć i co jest do tego potrzebne? Nowy trawnik - jak go założyć i co jest do tego potrzebne?

Założenie trawnika wymaga trochę wysiłku, ale na pewno nie jest trudne. Jak to zrobić i co jest do tego potrzebne?

Wertykulacja i aeracja trawnika – na czym polegają te zabiegi i czym się różnią? Wertykulacja i aeracja trawnika – na czym polegają te zabiegi i czym się różnią?

wertykulacja i aeracja, niekiedy mylone to niezbędne zabiegi pielęgnacyjne, które sprawiają, że nawet straszy trawnik jest ładny i soczyście zielony. Czy się różnią wertykulacja i aeracja i na czym...

Trawnik po zimie - czym i kiedy nawozić trawnik? Trawnik po zimie - czym i kiedy nawozić trawnik?

Trawnik po zimie nie prezentuje się najlepiej. Zalegający tygodniami śnieg, mrozy, odwilże – zima odbije swoje piętno nawet na najlepiej pielęgnowanym trawniku. Dlatego wraz z nadchodzącą...

Aktualizacja: 10.12.2013 13:24
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Katarzyna Pietraszek - kim jest partnerka Jacka Rozenka?

Media wielokrotnie donosiły o związku byłej żony Jacka Rozenka, Małgorzaty ...

Mowimyjak.pl serwis ogrodniczy zawierający encyklopedię roślin. Znajdziesz tu porady dla ogrodników, kalendarium ogrodowe. Tu znajdziesz najpiękniejsze drzewa i krzewy do ogrodu i zasady ich pielęgnacji. Porady o projektowaniu ogrodów i ogrodów zimowych. Jak intensywnie podlewać rośliny, które podlewać drzewa i krzewy, jak często? Szybko rosnące rośliny do ogrodu. Co zrobić, żeby rośliny szybko urosły? Jak sadzić rośliny w ogrodzie? Jakie rośliny do ogrodu? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.